Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat nejlepší e-cigaretu?

Jak vybrat nejlepší e-cigaretu?

S výběrem elektronické cigarety je to jako s výběrem nového auta. Kromě značky, parádní karoserie a luxusního čalounění vás bude zajímat i výkon a cena. Jak tedy nesednout na lep hezkým řečičkám a vybrat si to, co potřebujete?

Než se pustíte do výběru elektronické cigarety, promyslete si, co od ní očekáváte. Vhodný typ e-cigarety závisí i na tom, jestli už máte s vapováním nějaké zkušenosti, nebo jestli jste naprostý nováček. V obou případech byste však vždy měli dbát na to, aby byla e-cigareta kvalitní, značková a především bezpečná.

Značka

Na trhu je velké množství kvalitních vaporizérů vhodných pro pokročilé vapery i pro začátečníky. Firmy se v současné době doslova předhánějí v tom, jak vylepšený model představí. Pokud už máte nějakou značku vyzkoušenou, je pro vás výběr snazší. Pokud ne, ptejte se přátel, známých nebo konzultujte výběr ve specializované prodejně.

Výkon

Výkon e-cigarety je velmi důležitý a obvykle se udává ve wattech (w). Tento údaj vám řekne, jaké množství páry je schopná e-cigareta vyprodukovat. Logicky je množství páry úměrné výkonu, tedy čím je výkon vyšší, tím více páry získáte. S výkonem souvisí i žhavící hlava, přesněji spirálka. Spirálky s menším odporem dosahují vyšší kouřivosti a naopak. Odpor najdete na etiketě spirálek, nebo žhavící hlavě a udává se v ohmech (Ω).

Množství páry, které e-cigareta vyprodukuje, je často rozhodující při rozhodování. Zkušení vapeři, kteří dávají přednost tzv. Cloud Chasing, tedy vdechování přímo do plic, dávají přednost vaporizérům s vyšším výkonem.

Cena

Velmi důležitým parametrem je také cena e-cigarety. I ta se řídí tím, jak často a pro jaké účely elektronickou cigaretu budete používat. Pokud má nahradit běžné cigarety, tedy chcete pouze přijímat nikotin méně škodlivou cestou, pak klidně sáhněte po levnějších přístrojích. Nemusíte se bát, že by váš požitek z kouření byl horší. Berte to tak, že na cesty do práce a na nákup vám také skvěle poslouží auto s nižším výkonem.

Nicméně i za poměrně málo peněz si můžete pořídit opravdu designové kousky, které si jistě oblíbíte. Kromě toho, že mají slušný výkon a skvěle vypadají, nabídnou vám i snadnou manipulaci a bezproblémové vyměňování e-liquidů.

Kapacita baterie

I když se vám to nemusí na první pohled zdát důležité, kapacita baterie je hodně důležitý parametr. Čím vyšší je kapacita, tím jeto lepší. Nebudete muset myslet na pravidelné nabíjení, nebo s sebou neustále nosit powerbanku.

Přesná výdrž baterie je závislá na tom, jak často vapujete a také na způsobu, jak vapujete. Cílem výrobců je tedy usnadnit vám i nabíjení. Perfektním řešením je magnetická nabíječka, která dokáže nabít e-cigaretu za 74 minut. Samozřejmostí je i možnost nabíjet e-cigaretu v autě nebo prostřednictvím USB.

Kromě těchto parametrů je samozřejmě důležitý i design. Velmi slušný výkon, rychlé nabíjení a příjemný zážitek z vapování vám v elegantním balení nabízí dnes už poměrně slušná řádka výrobců.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.