Vyberte možnost Stránka

Konopný olej – Jak se vyrábí? K čemu je dobrý?

Konopný olej – Jak se vyrábí? K čemu je dobrý?
Rate this post
!AdSense – before contentKonopný olej je jeden z nejhodnotnějších rostlinných olejů. V jeho obsahu se nachází vysoké množství cenných látek, které prospívají lidskému organismu i jeho zdraví. Přečtěte si, jak se tento zázračný olej vyrábí a k čemu se používá!

Konopný olej se neztratí v žádné domácnosti. Jde o přírodní produkt, který napomáhá léčit různé neduhy a onemocnění.

 

Jak to, že je konopný olej tolik prospěšný?

Konopný olej je za studena lisovaný ze semen konopí, tím si uchovává všechny cenné látky, jako jsou nenasycenné mastné kyseliny. Tyto látky přináší tělu pozitivní účinky na řadu zdravotních problémů.

Bezpečnost – Po konopném oleji se ‘’nezhulíte’’!

Konopný olej není nic, co by bylo nějak neslušné či dokonce zakázané. Jedná se o rostlinný olej, který se vyrábí ze semen konopí, ty v sobě mají jen stopové množství látky zvané THC, která způsobuje stavy omámení.

 

Konopný olej

Olej se na pohled podobá oleji olivovému, má také sytě zelenou barvu. Jeho chuť je lehce oříšková. Olej působí antioxidačně, má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

 

Výroba

Výtěžnost konopného semena je 30 procent, což znamená, že ze 100 kilogramů semen lze vylisovat cca 30 l konopného oleje. Během lisování vzniká ještě vedlejší produkt zvaný výlisky, které se dají zpracovat dále na konopnou mouku, ta neobsahuje lepek.

 

Obsah konopného oleje

Jak již bylo psáno výše, konopný olej je ceněným produktem právě kvůli obsahu nenasycenných mastných kyselin, konkrétně jde o omega 3 a omega 6. Tyto látky si lidské tělo neumí samo vytvořit, přesto jsou pro lidský organismus důležité. Esenciální mastné kyseliny fungují v endokanabinoidového systému, který zajišťuje rovnováhu v chodu lidského těla (příjem potravy, její trávení a vylučování, ochrana nervového systému, spalování tuků, cukrů, podporuje imunitu.

Konopný olej účinně snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krevním oběhu. Stačí pouze 1 lžíce konopného oleje denně a ochráníte své střevo před rakovinou a tělo před infarktem.

 

Nákup

Konopný olej lze koupit nebo vyrobit. K jeho výrobě potřebujete pouze kvalitní semena z konopí, která seženete v internetovém obchodě Errors-seeds.cz

Nakupte si kvalitní semena z konopí: Semena konopí marihuany prodej

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.