Vyberte možnost Stránka

Pravidelné návštěvy zubního lékaře či hygienistky – Zajistí zdravý úsměv!

Pravidelné návštěvy zubního lékaře či hygienistky – Zajistí zdravý úsměv!
Rate this post
!AdSense – before contentSpolu s informacemi, jak se starat o svůj chrup, je také důležité říci, že i návštěvy zubního lékaře mají svůj smysl. Právě během pravidelné prohlídky lze zjistit zdravotní problém na chrupu, dásních, ale také na jazyku či měkkých tkáních dutiny ústní.

Pravidelné návštěvy zubaře byly dříve normou, dnes ovšem dochází k zanedbávání docházky. V případě, že vás momentálně trápí nějaký zdravotní problém zubů, dásní, pak se zamyslete, kdy jste naposledy na kontrole byli.

Zubní lékař či zubní hygiena?

Možná přemýšlíte nad tím, zda chodit na kontrolu ke své hygienistce či k zubnímu lékaři. My doporučujeme obě varianty. Váš zubní doktor dokáže pomoct a poradit s každou zdravotní komplikací. Zatímco na zubní hygieně jde především o profesionální vyčištění chrupu a dásní od bakterií, zubního kamene a pigmentových skvrn. Současně vám vaše hygienistka poradí, jak si celou dutinu ústní čistit a čím. V řadě případů spolu zubař a hygienistka spolupracují.

Pravidelnost jako prevence

Čistíte si své zuby pravidelně, používáte doporučené zubní kartáčky, zubní pasty či ústní vodu? Přesto může vzniknout nějaký zdravotní problém. Většina komplikací vzniká nesprávnou technikou čištění, která způsobí hromadění zubního plaku na určitém místě, tam pak vznikne zánět, který pokračuje paradentózou a vše pak končí u ztráty zubů.

Ovšem jsou i zdravotní problémy chrupu, které nemusí s čištěním nijak souviset. A na tyto příčiny přijde jen odborník, tedy zubní lékař. Mnoho lidí ovšem jde ke svému zubaři až v případě problému. To už je ovšem řešení náročnější. Choďte na zubní prohlídky pravidelně, získáte tak jistotu prevence, nejen před zubním kazem!

Jaké jsou typy vyšetření dutiny ústní?

Kompletní zubní prohlídka – Jde o prvotní komplexní vyšetření.

Preventivní prohlídka – Provádí se po 6 měsících.

Akutní vyšetření dutiny ústní – Provádí se vždy, když má pacient aktuální zdravotní problém, náhlá bolest chrupu apod.

Speciální vyšetření – Může se jednat o různé druhy vyšetření (př. rentgenologické či ortodontické), je prováděno na doporučení zubního lékaře.

Vyšetření před určitým zákrokem – Může se lišit v závislosti na typu zákroku. Lidé si nechávají zkontrolovat chrup, když se rozhodnou pro bělení zubů.

Chodíte na pravidelné prohlídky?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.