Vyberte možnost Stránka

Proč je francouzské víno nejlepší?

Proč je francouzské víno nejlepší?
Rate this post
!AdSense – before contentFrancouzi jsou proslulí svých gurmánstvím, proto nejen francouzské sýry, salámy, ale také víno patří mezi to nejlepší!

Víno je nejen elixír zdraví, jde také o lahodný mok, který dokonale doplní chuť každého pokrmu! Zjistěte, jaké typy francouzského vína můžete používat k vaření!

 

Obsah článku

Francie – Největší světový výrobce vína!

Francouzská vína patří mezi nejlepší na světě. Možná i proto, že tato země nabízí různorodé klimatické podmínky, a díky tomu lze vypěstovat vína nejen klasických odrůd. Francouzská vína obsáhnout širokou škálu chutí, lze si vybrat jemná, šumivá, lahodná sladká, silná vína bohatá svou chutí apod.

 

Úžasná Francie a její proslulé oblasti, ještě proslulejší vína!

Chcete si užít lahodného chuti vína francouzské odrůdy? Pak byste měli svou pozornost věnovat tomu, odkud daná láhev je. Mezi notoricky známé oblasti patří Burgundsko, Alsasko, Bordeaux, Champagne či Savoy.

 

Víno z Burgundska

Burgundsko je od ostatních francouzskou oblastí známé pro svou mimořádně kvalitní zem a odlišné místní klima. Vinný mok z této ‘’velké’’ vinařské oblasti přináší silnou, opojnou chuť, která se hodí především k masitým pokrmům. Burgundská vína jsou jemná a temperamentní zároveň! Zamilujete si je po prvním ochutnání!

Alpské podnebí oblasti Savoy dává vínům intenzitu!

Další zajímavou oblastí je Savoy, kde se rodí vína výjimečné chuti! Díky alpskému klimatu mají místní odrůdy intenzivní a velice bohatou chuť, kterou i jiných francouzských vín nenajdete.

 

Francouzská vína ve vaší kuchyni!

Chcete, aby vaše domácí pokrmy měly chuť a to správné dochucení! Vařte s víny francouzských odrůd. Připravovat s nimi lze sezónní i běžná jídla. Báječná rizota, dokonalé omáčky, sladké i slané dipy. Kombinace chutí bude vždy skvělá, pokud použijete to správné víno.

Vyzkoušejte! Dokonalé hovězí na červeném víně!

Budete potřebovat: 750 g zadního hovězího, 1 větší cibuli, střední mrkev, petržel a celer, 150 g anglické slaniny, půl litru kvalitního francouzského vína, tymián, sůl a pepř.

Rychle a jednoduše!

1. Maso nakrájejte na větší kostky. Kořenovou zeleninu a cibuli také nakrájejte.

2. Všechnu zeleninu orestujte na pánvi, přidejte maso a nechte zatáhnout.

3. Podlijte červeným vínem a duste do měkka.

4. Před podáváním dochuťte tymiánem, solí a pepřem.

5. Podávejte s pečeným bramborem.
Vařit můžete nejen z vín země galského kohouta, také španělská vína dodají vašemu vaření tu správnou jiskru!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.