Vyberte možnost Stránka

Sběrači medu z Nepálu

Sběrači medu z Nepálu
Rate this post
!AdSense – before contentPodívejte se na neskutečné fotografie sběračů medu v Nepálu. Med je sbíraný stejně tak jako tomu bylo před mnoha lety. Potomci dávných obyvatelů Nepálu používají stejnou techniku jako jejich předci. Nebezpečný sběr lovu tají dech všech přihlížejícím!

Andrew Newey je fotograf, který cestuje po celém světě. Jeho poslední foto projekt vznikl v Nepálu, kde zachytil tradiční sběr medu himalájských včel. Tato nebezpečná a stovky let stará tradice uchvacuje celý svět!

Dvakrát ročně se vydají sběrači medu do skalnatých míst, kde mají včely své úly. Sběrači používají stejné nástroje jako jejich předci – ručně tkané lanové žebříky, dlouhé ostré tyče z bambusu a proutěné koše. Včely se snaží vykouřit pomocí ohňů, které rozdělávají pod skalami. Kromě vysokého rizika pádu, musí sběrači překonat tisíce štípnutí od rozzuřených včel.

Sběr medu je jednou z nejstarších lidských činností. 8 000 let staré jeskynní malby ve Španělsku znázorňují muže, jak sbírají med.

Zdroj:  andrewnewey.com 

sberaci-medu-1 sberaci-medu-2 sberaci-medu-3 sberaci-medu-4 sberaci-medu-5 sberaci-medu-6 sberaci-medu-7 sberaci-medu-8 sberaci-medu-9 sberaci-medu-10 sberaci-medu-11

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.