Vyberte možnost Stránka

Laserová epilace a Olala studio.cz Vážně bude účinná?

Laserová epilace a Olala studio.cz Vážně bude účinná?
Rate this post

Laserová epilace v Olala studiu (blíží informace na laserová epilace – olalastudio.cz) je skvělý estetický zákrok, zejména pokud je vaším snem sametově hladká pokožka bez podráždění, strniště a zarůstajících chloupků. Ale ani v tom nejlepším salonu nebo estetické klinice to není tak jednoduché, abyste přišli na ošetření jednou a chloupky už vám nikdy nenarostly. Ve skutečnosti je často zapotřebí více než jedno sezení, aby bylo dosaženo úplného úspěchu. Proč tomu tak je? Vysvětlíme si na následujících řádcích.

Obsah článku

Proč je nutné zákrok opakovat?

Abyste pochopili, proč je potřeba podstoupit více než jedno ošetření, musíme si nejprve ujasnit princip, na kterém laserová epilace funguje.

Světelný laser se používá k poškození vlasového folikulu tím, že se zaměřuje na pigment odstraňovaného chloupku. Ke zničení vlasového folikulu dojde, pokud je chloupek zasažen v aktivní růstové fázi. Tato, pro epilaci klíčová, fáze probíhá u každého chloupku jinak dlouho, proto je celý proces rozdělen do několika návštěv v několika týdenních intervalech.

Cyklus růstu chloupků

Celkem rozlišujeme tři fáze cyklu, přičemž každá z nich trvá různě dlouhé období, navíc odlišně pro každý jednotlivý chloupek:

  • Anagenní = růstová fáze
  • Katagenní = fáze degradace
  • Telogenní = fáze klidová

Anagenní fáze

V tomto období chloupek aktivně roste. Jeho spodní část uložená ve vlasovém folikulu je obalena papilami a samotná cibulka je viditelně tmavší. Tato fáze trvá že všech nejdéle (až sedm let), na její délku má však vliv hned několik faktorů, které přispívají ke znehodnocení váčku. Těmi jsou například alopecie, chemoterapie, následky vystavení působení chemikálií, různá onemocnění, stres, hormonální nerovnováha i nutriční nedostatky.

Katagenní fáze

Podstatně kratší, jen pár dnů až týdnů, je katagenní, tzv. přechodná fáze. V tomto období se folikul chloupku odděluje od papily, zmenšuje se a postupně se hroutí. To, že se chlup nachází právě v katagenu poznáte pouhým okem – pozorovat totiž můžete ztrátu pigmentu u jeho kořene.

Telogenní fáze

V tomto období trvající až 6 měsíců dochází k uvolnění odumřelého chloupku, respektive vlasu. Těch denně může vypadnout 50 –100, kde o zcela přirozený jev. Nebojte, tyto vlasy znovu do rostou. To samé platí i pro chloupky.

Co když laserovou epilaci opakujete stále dokola, ale výsledky nevidíte?

Zákrok je sice nutné podstoupit opakovaně, ale mít nulové výsledky po celé jejich sérii – ne, to není v pořádku. Může to být způsobeno tím, že používaný přístroj není nastaven na pro vás vhodnou vlnovou délku. A nebo zkrátka nepracuje správně například z důvodu zanedbané údržby.

Na druhou stranu existují přístroje, které garantují výsledky již po jednom použití. Laserová epilace může fungovat i ne. Výsledek závisí na zařízení a osobě, která ho obsluhuje. Pečlivě proto vybírejte odborníka, kterému hladkost své pokožky svěříte.

Jak je to s udržovacími zákroky po ukončení programu

Je normální, že ani po absolvování všech zákroků nezmizí plných 100 % chloupků. Zbýt by jich ale mělo jen velmi nepatrné množství, měly by být také podstatně světlejší, tenčí a prakticky neviditelné. Některé folikuly pak zůstanou silně poškozené, ale ne úplně zničené. Z těch mohou nové chloupky opět vyrůst. Právě z tohoto důvodu se doporučuje podstoupit jedno další ošetření laserem ročně – pro upevnění a udržení výsledků. Čím častěji pak budete „udržovací“ zákroky podstupovat, tím delší intervaly mezi těmito ošetřeními budou, až nakonec chloupky znovu nenarostou.

Jaké metodě odstraňování chloupků dáváte přednost? A máte s laserovou epilací také nějaké špatné zkušenosti?

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.