Vyberte možnost Stránka

Kvalitní granule jsou základem psího jídelníčku. Jak je poznáte?

Kvalitní granule jsou základem psího jídelníčku. Jak je poznáte?
Rate this post

Nedokážete si představit život bez svého chlupatého čtyřnohého mazlíčka? Aby se váš pejsek těšil skvělému zdraví, nepodceňujte, čím ho krmíte. Kvalitní granule pro psy totiž nejsou rozmazlováním, nýbrž nutností. Vy si přece také rádi dopřejete kvalitní jídlo, tak proč to samé neposkytnout svému psovi?

Jak poznat kvalitní granule pro psy

Nakoupit vhodné krmivo pro psy není nic složitého. Při výběru aplikujte stejný postup, jako když nakupujete potraviny pro sebe – pečlivě čtěte etiketu a sledujte složení. Je-li na balení uvedeno, že granule obsahují alespoň 30 % masa, můžete je s klidným svědomím vzít svému mazlíčkovi. Kromě masa by měly psí granule obsahovat také další zdroje bílkovin, nejlépe těch živočišných.

Od chemických konzervantů ruce pryč

Na druhou stranu se ale vyhýbejte chemickým konzervantům, a to nejen v případě, kdy kupujete granule pro štěňata. Konzervanty BHA, BHT, Propylgalát a dochucovadla nejsou vhodná pro žádného pejska. Jestli máte doma štěně, zaslouží si to nejlepší krmivo, ideálně takové, které je obohaceno o huminové látky. Ty jsou totiž protizánětlivé, antibakteriální a antivirové a podpoří zdravý vývin štěněte.

Při výběru granulí rozhoduje rasa, vzrůst i stáří pejska

Při výběru vhodných granulí pro psy se řiďte také tím, jakou rasu doma máte, kolik mu je let a jakého je vzrůstu. Výrobci potravin pro psy totiž vyrábějí balení na míru. Vitamíny a látky, které potřebuje štěně, se totiž liší od těch, které vyžadují dospělí psi a senioři.

Dopřejte svému pejskovi jen to nejlepší krmivo a nepodceňujte výběr granulí. Uvidíte, že po kvalitní stravě bude pes šťastný, plný života a i na pohled bude jasné, že se těší výbornému zdraví.

 

Zdroj foto: LightField Studios / Shutterstock.com

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.