Vyberte možnost Stránka

Tipy při prodeji bytu

Tipy při prodeji bytu
Rate this post

Potřebujete rychle prodat byt, abyste mohli peníze dál použít? Je pár triků, jak prodat byt rychleji. Důležité ale je, zda najdete kupce, který bude mít hotovost, nebo prodáte nemovitost někomu, kdo bude čekat na schválení hypotéky. Tento fakt hraje významnou roli v čase.

Prodej bytu musí projít fázemi, a to hledáním kupujícího, přípravou smluv a čekáním na schválení úvěru. Nakonec nastane řízení v katastru nemovitostí. V každé fázi se dá prodej bytu zpomalit, nebo urychlit. Záleží především na dobré přípravě předem. I pomoc profesionálů vám na rychlosti určitě přidá. Navíc jsou pro prodávajícího často zdarma. Bez realitky se vám prodej protáhne i 2x déle.

Průměrná doba prodeje bytu je 3 měsíce, domu pak 6 měsíců. To ale platí od prvního kontaktu s vážným zájemcem, nikoli od počátku nabídnutí bytu k prodeji.

Rychlejší získání peněz

Abyste měli peníze rychle, může pomoct získat polovinu tržní ceny nemovitosti. Tu vám vyplatí realitní kancelář, a vy tak získáte víc času na prodej nemovitosti, vyčkání si na toho pravého kupujícího. Jen málo prodávajících potřebuje celou částku ihned.

Zvolit můžete i okamžitý výkup nemovitosti. Realitka od vás vykoupí nemovitost okamžitě, avšak ne za plnou tržní cenu. Realitka totiž výkupem ponese riziko, kdy nebude vědět, za jakou cenu byt ve skutečnosti prodá. U bytů je ale situace lepší, než u domů. U okamžitého výkupu bytu můžete získat až 90 % tržní ceny.

Možná ale ani jedno řešení není dle vašich představ. Pokud máte aspoň 6 týdnů času, můžete zvolit klasický prodej bytu podle 5 zajímavých tipů. Nejdříve ale najděte rychle kupce. Chce to správnou strategii při inzerci na realitních serverech. Inzerát musí být viditelný, atraktivní, s odpovídající cenou. Kromě Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítí využijte i spoustu realitních serverů. Připlaťte si za „topování“ inzerátu, aby byl stále „nahoře“ mezi prvními.

  1. Přesně určete tržní cenu – neexperimentujte. Neinzerujte zbytečně za vysokou cenu s vírou, že se „někdo chytí“. Přijdete tak o čas. I o důvěru těch, kdo byty na prodej sledují. Objednejte si odhad tržní ceny online. Realitní makléř vám zdarma spočítá tržní cenu. Pokud je stanovena správně, zájemci začnou hned reagovat.
  2. Zkrášlete interiér pro focení – nic neponechte náhodě. Ukliďte, umyjte, co se dá, škaredé věci vyneste ven, klidně tomu věnujte celý den. Kupci často dají na první dojem. Hezké fotky bytu zaujmou, kdežto nehezké z mobilu lidi odradí. Zbytečně. Dokonce bytový designéři nabízí službu HOME STAGING, kdy vymalují a vymění nábytek, příp. provizorně byt zařídí. Tímto způsobem se dá zvýšit prodejní cena i o 10 – 15 %.
  3. Online aukce – i známou online aukci stojí za to vyzkoušet. Osvědčuje se u všech typů nemovitostí. Na počátku se mírně sníží inzerovaná cena, aby se přilákali zájemci. Ti se podívají a vyhlásí se aukce. Lidé pak „přihazují“ a byt nakonec koupí ten, kdo nabídne nejvíc. Většinou aukci vede známá realitka, aby působila věrohodně.
  4. Právní vady řešte včas – pozor, abyste prodej nakonec nezdržovali sami. Před prodejem bytu zjistěte a odstraňte všechny právní vady. To totiž může trvat i měsíce.
  5. Kontrolujte schvalování úvěru – jde-li to, vyberte si kupujícího, který má peníze v hotovosti. Pokud to nejde, volte kupce, kteří mají úvěr předjednaný. Pozor na ty, kteří prošli jen hypoteční kalkulačkou online. Doporučte kupujícímu hypotečního poradce, pokud jej nemají. Většinou pracují zdarma a proces umí urychlit. Do smluv zahrňte smluvní sankce, kdyby kupující nedodrželi sjednané termíny. Můžete totiž ztratit i tři měsíce času a pak muset byt inzerovat znovu, pokud kupující úvěr nezíská.

Když jde o prodej bytů, ráda vám poradí např. maxima.cz. Stačí ji kontaktovat a tato kvalitní realitka se s vámi na všem domluví k vaší spokojenosti.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.