Vyberte možnost Stránka

V brusírnách chrání zdraví filtrace vzduchu

V brusírnách chrání zdraví filtrace vzduchu
Rate this post

 

Jen málokdo, pokud sám v podobném provozu nepracuje, si umí představit rizika, která s sebou nese prach vznikající při broušení. Nezbytné je ho okamžitě odsávat.

Škodlivý prach s olejem

V domácím prostředí je prach spíše připomínkou toho, že jsme dlouho neuklízeli. V průmyslové výrobě je prach neustále přítomný, vzniká totiž při každé manipulaci se surovinami. Mletí, sekání, broušení, balení, vážení, uhlazování a mnoho dalších činností vytváří prachové částice, které je nutné odsávat pomocí filtračních systémů. Ve specifických provozech, jako jsou brusírny, je navíc prach škodlivý pro lidské zdraví a je nežádoucí ho dýchat, obsahuje brusivo, mastné oleje nebo kovové částice a musí se proto hned po jeho vzniku odsávat. Systémy určené pro brusírny jsou navíc vyrobené v odolnějším silnostěnném provedení, protože brusný prach je abrazivní. Odsávání broušení nebývá komplikované, většina brusek je vybavena hrdlem pro připojení centrálního odsávání a brusný prach je tak odsáván přímo v místě jeho vzniku.

V zemi i na zdi

Ne vždy je možné připojit systém na brusku, zvlášť u objektů, které jsou velké nebo těžké a nejde s nimi tak hýbat. Pak se odsávání umisťuje pod podlahové rošty, odkud je prach odváděn do filtrační jednotky. Využívají se také lokální pracoviště, u kterých jsou na stěnách umístěny digestoře. Podle jejich rozmístění jsou pak následně rozmístěna dané pracovní prostory, aby byl odvod prachu co nejefektivnější. Ty jsou, stejně jako odsávání přímo u brusek, napojeny na centrální odsávání a veškeré nečistoty jsou ihned odváděny mimo pracovní prostor.

Vzduch s prachem se přefiltruje, prach je odveden do zásobníků a čistý vzduch se vrací zpět do provozovny. V zimě se tak šetří i náklady na vytápění, v létě je vzduch odveden mimo halu.

 

 

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.