Vyberte možnost Stránka

Správné osvětlení v kuchyni zlepší nejen vaše kulinářské schopnosti!

Správné osvětlení v kuchyni zlepší nejen vaše kulinářské schopnosti!
Rate this post
!AdSense – before contentVe většině domácností je kuchyně jakýmsi centrem celé rodiny. V kuchyni se totiž nejen vaří, ale také se zde odehrává podstatná část společného času. Proto by jste při zařizování kuchyně měli kromě jejího vybavení myslet také na výběr správného osvětlení.

Výběr samotné kuchyně ‘’spolkne’’ nějaký ten čas. Než vyberete styl, všechno vybavení a spotřebiče, než zvolíte barvu a materiál… Při vybírání a zařizování kuchyně je třeba volit již osvědčené prodejce, který vám profesionálně poradí a také dodá kvalitu i funkčnost. Příkladem osvědčené prodejce jsou kuchyně od albero.sk, kde si můžete vybrat kuchyni moderního, ale i klasického stylu.

Pozn. Vyberte si z nabídky kuchyně nebo zařízení do jídelny a vytvořte si doma moderní a útulné prostředí.

 

Obsah článku

Osvětlení kuchyně

Po výběru kuchyně, je důležité se zaměřit také na její osvětlení. Z důvodu dostatku světla při vaření, ale i trávení společných chvil s rodinou, či dodání té správné atmosféry nejen pro romantickou večeři.

 

Základem je centrální světlo

V kuchyni a stejně tak v každé jiné místnosti vašeho domova, je důležité mít dostatečné centrální osvětlení. Stropní světlo by mělo především ladit s vybavením dané místnosti a zvláště pak v kuchyni, která je spojená s obývacím pokojem. Centrální osvětlení by mělo být jasné, a co nejvíce by mělo připomínat světlo přirozené. K tomu účelu vám nejlépe poslouží kvalitní a dostatečně výkonné úsporné zářivky.

 

Osvětlení u stolu

Důležité je také mít dobré osvětlení u stolu, to nemusí být tolik jasné, jako osvětlení centrální, přesto by jste však měli při jídle vidět do talíře, ale i na ostatní ‘’spolustovníky’’. Osvětlení nad stolem by mělo navozovat příjemnou domáckou atmosféru, aby jste se vy i všichni ostatní cítili příjemně. Světlo rozhodně nesmí nijak překážet nebo dokonce oslňovat. Svítidlo by mělo viset cca 55 – 65 cm nad stolem. Tato výška je ideální pro optimální vidění do talíře i na ostatní u stolu.

 

Světlo na pracovní desku

Jelikož jde o kuchyni, je třeba myslet i na osvětlení pracovní desky. Plocha by měla být osvětlená hned na několika místech a především pak v těch, kde se nejvíce pracuje. V mnoha případech si lidé myslí, že centrální světlo bude k osvícení kuchyňské linky stačit, ale tomu tak není. Centrální světlo máte většinou za zády a tak si stíníte vlastním tělem.

Pracovní prostor nejlépe osvětlí led pásky pod kuchyňskou linkou. Led světla lze ovšem přidělat i pod nebo nad horní skřínky. Světlo můžete také dodat do prosklených skříněk, čímž vytvoříte velice příjemnou a útulnou atmosféru.
Další možností příjemného osvětlení je neobvyklé osvětlení obrazu na stěně nebo efektně nasvícené pokojové květiny pomocí bodovek.

 

Jaká světla máte v kuchyni vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.