Vyberte možnost Stránka

Neváhejte využít dotace na veřejné osvětlení

Neváhejte využít dotace na veřejné osvětlení
Rate this post

Peníze se v rámci dotačních programů rozdávají ve velkém, tak proč si taky neukrojit svůj podíl? Aktuálně se rozdávají dotace na veřejné osvětlení, což je skvělá příležitost pro všechny obce, jež mají v plánu modernizovat, nebo se snaží ušetřit náklady na osvětlení. Moderní LED veřejné osvětlení totiž znamená značnou úsporu, a pokud se využije dotace, počáteční investice nemusí být příliš vysoká.

Moderní LED veřejné osvětlení má řadu výhod. Obsahuje pohybové čidlo, takže většinu času svítí v úsporném režimu, až při zaznamenání pohybu se rozsvítí na 100 %. Nabízí dlouhou životnost a možnost zvolit si barvu světla. Takové osvětlení je navíc zcela bezúdržbové. A na kolik vyjde? S dotací je nové osvětlení dostupné.

Dotace na obecní osvětlení až do výše 2 milionů korun

Ministerstvo životního prostředí na dotace na veřejné osvětlení uvolnilo několik desítek milionů korun, jeden subjekt může získat až dva miliony Kč. Slibuje si od toho nejen snížení výdajů za energie, protože moderní osvětlení bere méně energie než staré lampy, ale také bezpečnější obce. V ulicích se špatným osvětlením hrozí vyšší riziko přepadení nebo takové zdánlivé banality, jako je zakopnutí. I při tom si však můžete zlomit ruku.

Dotace pomůže vyřídit dodavatel osvětlení

Jak dotaci získat? Potřebujete vyplnit žádost a samozřejmě splňovat pár podmínek. Nutné je dodržovat danou míru světelného znečištění. Přednost pak mají ty obce, jež vyberou světla s teplejšími odstíny a nižší hladinou modré složky. Ministerstvo nabízí úhradu až 50 % nákladů.

S vyřízením dotací a vybráním správného osvětlení, jež splňuje podmínky, vám nejlépe pomůže přímo dodavatel osvětlení. Poptejte se u firmy LEDEOS, jež vyrábí veřejné LED osvětlení s napájením 230 V, které je programovatelné, vysoce úsporné a inteligentní. Poskytne vám bližší informace o výběru i dotacích.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.