Vyberte možnost Stránka

Televizní stojany se hodí do firem i do domácností

Televizní stojany se hodí do firem i do domácností
Rate this post

Televize už dávno nejsou ty obrovské těžké bedny, avšak hmotností se jim mnohdy vyrovnají. Jsou totiž tenčí než kdysi, zato mají mnohem větší úhlopříčku. A právě kvůli hmotnosti je nutné pro každou televizi vybrat dostatečně bytelný stojan či držák. Televizní stolky už se dnes totiž zase tak často nevidí. Obývací stěny se zmenšují a na televizi se v nich kolikrát nemyslí. Nezbývá než ji pověsit na zeď, nebo postavit na stojan.

V domácnostech se častěji setkáte s držáky na TV, i tam však najdou uplatnění televizní stojany. Kde se bez nich rozhodně neobejdou, je ve firmách, v průmyslu, na výstavách, v obchodních centrech, v nemocnicích a na mnohých dalších veřejných místech.

Obsah článku

Kdy mají televizní stojany opodstatnění v domácnosti?

Pořídili jste si novou plochou televizi s obrovskou úhlopříčkou a zjistili jste, že se nevejde na televizní stolek nebo komodu, na níž stála televize starší, která byla menší? Ideálním řešením je stojan.

Televizní stojan totiž nemusí být jenom vysoký, k dispozici jsou i nízké stolní stojany na televize – podstavce, které umožňují nastavení výšky třeba jen pár desítek cm. Takový stojan se pak dá postavit nejen na zem, ale i na onu komodu, na niž se vám nový televizor nevejde.

Ani televize na vysokém stojanu ovšem nemusí v domácnosti vypadat špatně. Perfektním řešením je třeba ve chvíli, kdy si nemůžete dovolit navrtat držák na TV do zdi. Typicky se to stává například tam, kde máte sádrokartonovou příčku. Na držák, který umožňuje televizi bočně naklápět, rovnou zapomeňte, a pokud máte televizi opravdu velkou (a tedy těžkou), možná bude prostě jednodušší pořídit si stojan než držák. Nebudete muset žít ve strachu, že vám drahá televize jednoho dne spadne a ulomí s sebou ještě kus zdi.

A ještě minimálně jedno praktické využití mají stojany na TV v domácnosti. Televize se ve většině českých domácností nachází v obývacím pokoji, ale sem tam se stane, že máte chuť lenošit v posteli a pustit si nějaký dobrý film v ložnici či v dětském pokoji. Budete-li mít televizi na pojízdném stojanu, jednoduše ji převezete do té místnosti, v níž ji zrovna potřebujete.

Ukryjte televizi do nábytku!

Speciálním typem jsou motorické televizní stojany, které umožňují nastavení výšky stojanu motoricky na dálkové ovládání. Nejde o jen tak ledajakou vychytávku, nýbrž o praktického pomocníka. Díky takovému stojanu můžete vytvořit televizi skrytou do nábytku. Když si ji budete chtít pustit, prostě ji vysunete nahoru.

Nepostradatelné televizní stojany pro firmy a společnosti

Velmi často se stojany na televize využívají ve firmách, například v konferenčních sálech. Využití mají také na konferencích a výstavách, mohou sloužit jako prezentační stojany. Na televizi se pustí firemní prezentace či video o firmě.

Častokrát se i v nemocnicích či veřejných institucích setkáte s televizemi, které promítají důležité informace nebo informace o dané instituci. Stejně tak v čekárnách lékařů se dnes běžně nachází televize, které vám mají zkrátit čekání. Tam všude najdou uplatnění stojany na televize, nejčastěji pojízdné, s výškovým nastavením a také s různými přihrádkami.

Využití mají i ve škole

Podobné využití mají stojany na televize taktéž ve školách. Mohou posloužit jako podstavec pro televizi, na níž vyučující pouští výuková videa, nebo jako stojan pro chytrou tabuli. Navíc existují stojany s poličkami, na něž je možné odložit fixy a hadřík na tabuli.

I ve školách jsou užitečné pojízdné stojany na televize. Interaktivní tabuli či televizi lze převést na místo, na kterém na ni uvidí všechny děti, případně ji převést rovnou do jiné učebny.

Podle čeho stojan vybrat?

Kritérií k výběru je mnoho a design je až tím posledním. V prvé řadě myslete na praktičnost.

Pojízdný, nebo statický?

V prvé řadě byste se měli rozhodnout, zda jsou pro vaši potřebu lepší pojízdné, nebo statické stojany na televize. Lidé se často obávají, že na pojízdném stojanu nebude televize stát tak pevně, ale opak je pravdou. I pojízdné stojany jsou osazené stabilní podstavou, ty kvalitní mají kolečka s aretací. U koleček byste měli hledat taktéž brzdu, ta je zabezpečí proti pohybu.

Jak velkou máte televizi či monitor?

U každého stojanu je uvedeno, na jak velké úhlopříčky je určený. Kromě toho byste však měli sledovat i jaké VESA standardy podporuje, aby na něj šla televize umístit. Klíčová je i hmotnost, většinou ale nebývá omezující, stojany mají velkou nosnost, která pro televize daných úhlopříček bohatě stojí.

Potřebujete poličku?

Spousta stojanů se prodává i s poličkou, na niž lze odložit ovládání televize, na předváděcí akci třeba prospekty vaší společnosti. Na větší poličky je možné dát videorekordér, set top box, notebook apod. Na druhou stranu, polička na příslušenství se dá dokoupit i později.

Na kolik televizorů má stojan být?

Ve firmě se může stát, že chcete vedle sebe ukazovat prezentaci a ještě fotografie. Na jeden monitor se to všechno nevejde. Proto existují i stojany, jež udrží dva či tři televizory.

Jak moc by stojan měl být nastavitelný?

Snad všechny stojany jsou nastavitelné výškově, obvyklá je i možnost sklápění. Natáčení stojanu je samozřejmostí, lépe se pochopitelně manipuluje se stojanem na kolečkách. Některé modely umožňují natáčení televizoru do horizontální a vertikální polohy, tato funkce se obvykle jmenuje PIVOT.

Co by vás mělo zajímat po designové stránce?

A na závěr ten design. Stojan může být masivní i minimalistický, s kulatou, či hranatou nohou, s různými tvary podstavců. Každému se líbí něco jiného, co je však určitě dobré hledat je systém vedení kabelů uvnitř nohy podstavce. Díky tomu nebudou kabely rušit celkový vzhledový dojem.

Kde si stojany na televize vybírat?

Největší výběr stojanů na televize najdete samozřejmě online, například v e-shopu Drzakyastolky.cz. Jedná se o e-shop firmy Fiber Mounts s.r.o, jež má nejbohatší zkušenosti s tímto sortimentem na českém trhu. Stojany ve své nabídce vybírá s velkou pečlivostí, všechny splňují přísná kritéria na použitelnost, kvalitu a samozřejmě design. Všechny stojany na televize disponují atesty TuV a RoHS. Mnohé modely jsou nabízeny dlouhé roky, třeba stojan Fiber Novelty FN1017 Solida byl do prodeje uveden v roce 2010 a dosud na něj nepřišly žádné reklamace. Přitom nepatří k těm nejdražším. Je důkazem, že i levné věci mohou být kvalitní.

E-shop nabízí maloobchodní a velkoobchodní prodej, ideální stojan si zde najdou velcí zákazníci z řad firem a institucí, ale i soukromé osoby shánějící stojan do domácnosti.

Tip: Pokud toužíte jen po tom nejlepším, zaměřte se na špičkové stojany značky Chief. Ty jsou považovány za Mercedesy mezi stojany.

Na spoustu stojanů je doprava zdarma, Fiber Mounts ale nabízí také možnost osobního odběru na provozovně ve Strážnici. Otevřeno je každý pracovní den od 7 do 14:30 hodin. Na prodejně se můžete s personálem taktéž poradit o výběru, případně stačí v pracovní době zvednout telefon či napsat e-mail. Jelikož provozovatelé e-shopu každý jeden stojan v nabídce pečlivě vybírají, v problematice se vyznají a jsou schopní kvalifikovaně poradit s výběrem.

Firma nabízí i zajímavou záruku – 100% jistotu, že stojan bude vhodný pro váš monitor či televizi. Jestliže vám doporučí zboží, které nakonec nebude vyhovovat, na vlastní náklady ho odvezou a pomohou vám s výběrem lepšího modelu.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.