Vyberte možnost Stránka

Nevětrejte! Rekuperujte!

Nevětrejte! Rekuperujte!
Rate this post

Stát vydal seznam doporučených opatření, jejichž cílem je snížit následky energetické krize pro firmy a domácnosti na minimum. Jedno z nich se týká také větrání. To by mělo být krátké a intenzívní. My pro vás ale mám lepší řešení. Je jím rekuperační jednotka.

Větrat se musí, o tom bez debat. Na čerstvém vzduchu to nejenom lépe myslí, ale jeho pravidelná výměna rovněž zabraňuje vzniku nežádoucích plísní stojících nejenom za vážnými respiračními potížemi, ale také ničících naše vymalované zdi a nablýskané koupelny. Nehledě na to, že nadměrná vlhkost způsobuje nemalé energetické ztráty.

Jak správně větrat?

I větrat se ale musí umět, respektive je třeba větrat správně. V zimním období rozhodně není vhodné nechávat celé dny otevřená okna. V závislosti na venkovní teplotě by způsobila výrazný pokles teploty v interiéru, jehož opětovné vytopení by vás přišlo na dost velký peníz. Ze stejných důvodů se nevyplácí mít otevřená okna tzv. „na ventilačku“. Když zkrátka větrat, tak opravdu rychle a intenzívně, tedy po dobu pěti minut otevřít všechna okna v nemovitosti a poté je hned zavřít. I tak je třeba počítat s tepelnými ztrátami. Mnohem lepší řešení skutečně představují rekuperační jednotky.

Rekuperace vzduchu do bytu a domu

Rekuperace vzduchu je v podstatě chytrým větráním. Vnější rekuperační jednotka nasaje studený vzduch zvenčí, ten ohřeje a do interiéru vypustí vzduch vyměněný a ohřátý. Tím prostory bytů a domů nejenom vyvětrá, nýbrž rovněž ohřeje. Chytré, že?

Rekuperace Zehnder a Aldes

Vaší pozornosti by neměly uniknout především rekuperace Zehnder a Aldes. Původně švýcarská značka Zehnder je jednoznačně lídrem v oblasti rekuperace v Evropě spojující v sobě prvotřídní provedení v kombinací s nízkou spotřebou a až 95% energetické účinnosti. Unikátní je i její entalpický výměník se schopností předávat do přiváděného vzduchu nejenom teplo, nýbrž také až 73 % vlhkosti. Velmi účinné jsou například i rekuperační jednotky francouzské značky Aldes. Ty zase v létě prostory chladí a v zimě ohřívají. Poslouží vám tedy jako klimatizace a topidlo v jednom. Chcete se o systému dozvědět víc? Navštivte stránky reksystem.cz. Nebo se ještě lépe obraťte na specialisty firmy, kteří vám navrhnou to nejlepší možné řešení pro vaši domácnosti či firmu.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.