Vyberte možnost Stránka

Máte špinavý koberec? Tak si ho nechte vyčistit!

Máte špinavý koberec? Tak si ho nechte vyčistit!
Rate this post

Zašpiněný koberec neladí oku a v závislosti na původu jeho znečištění nesvědčí zdraví. Trápí-li vás tu a tam nějaká skvrnka, můžete se pokusit vyčistit svou podlahovou krytinu některým z přírodních přípravků či za pomoci přípravků dostupných v běžné obchodní síti. Očistu silně znečištěného koberce však zřejmě budete muset svěřit profesionálům.

Začněme očistou, kterou zvládneme svépomocí. K tomu, aby čištění bylo úspěšné, bude třeba stanovit původ znečištění koberce. Ne zrovna snadno se odstraňují skvrny mastné, od jídla, kávy, krve a makeupu. Každá z těchto skvrn navíc vyžaduje jiný zásah. Zatímco na skvrny od kávy zabírá perlivá voda, s krví si poradí roztok čpavku, s makeupem mýdlová voda a se skvrnami od jídla zase roztok na čištění skel.

Čistíme koberec přírodními prostředky

Na skvrny, jejichž původ nedokážete určit, zkuste nejprve vytasit některé z přírodních prostředků, jako jsou jedlá soda, ocet, zelený čaj a sůl. Sůl (popřípadě lístky zeleného čaje) po krytině rozházejte (lístky čaje napěchujte mezi vlákna), nechte chvilku působit a poté vysajte. Jedlá soda pak krytinu zbaví zápachu a ocet ji navíc rozzáří.

Suché čištění

Další možnost představují přípravky, které jsou k dostání v běžné obchodní síti. Ty se dělí na mokré a suché čištění. Aplikace přípravku na suché čištění je srovnatelná s výše zmíněnou aplikací soli a zeleného čaje. Přípravkem rovnoměrně posypete povrch koberce, necháte působit a po uplynutí doby uvedené na etiketě jej vysajete.

Mokré čištění

V případě silně znečištěného koberce doporučujeme mokré čištění. Koberec opět nejprve vysajete, poté jej navlhčíte, houbičkou, vlhkým hadříkem či jemným kartáčkem na něj nanesete daný přípravek, který necháte zaschnout a opět vysajete.

Povolejte specialisty

Nic nezabralo? V tom případě vám nezbyde nic jiného než na očistu své podlahové krytiny povolat specialisty. Ty najdete například na odkazu čištění koberců Praha. Ti váš koberec zbaví prachu, roztočů, alergenů stejně jako starých a hlubokých skvrn. Koberec vyčistí tak důkladně, že bude jako nový. A především zdravější. Uvědomte si, že špínu, která je zanesená do koberce, dýcháte! Více informací hledejte na odkazu čistírna koberců Praha.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.