Vyberte možnost Stránka

Chcete mít levnou elektřinu? Změňte dodavatele

Chcete mít levnou elektřinu? Změňte dodavatele

V posledních několika letech cena za elektřinu roste, ovšem i tak můžete ušetřit, aniž byste se jakkoliv omezovali. Stejně jako roste cena za danou komoditu, stoupají i různé poplatky, které si dodavatel účtuje. Přestože každoročně zvyšujete měsíční zálohu a doplácíte i tak nemalé částky, je na čase poohlédnout se po jiném dodavateli. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat, abyste neprohloupili.

Pro snadný přechod potřebujete starou smlouvu se stávajícím dodavatelem. Pokud ji však nemáte k dispozici, nevadí, můžete si požádat i o kopie dokumentace. Stejně se to řeší jak v případě elektřiny, tak i plynu. Chcete levný plyn? Postupujte následovně.

Kdy můžete změnit dodavatele elektřiny?

Možností je hned několik. Ideální je vypovědět stávající smlouvu k datu, kdy vám končí, jestliže je tedy na dobu určitou. Stejně tak máte právo na odstoupení od smlouvy v případě, že společnost oznámí změnu smluvních podmínek či zvyšování regulovaných složek ceny elektřiny. V takovém případě máte možnost odstoupit od smlouvy 10 dnů před zavedením změny.

Vyberte si konkrétního dodavatele. Ideální je porovnat ceny jednotlivých firem. Existují různé srovnávače. Obraťte se spíše na menší firmu, protože menší společnosti mají přijatelnější cenovou politiku. Levná elektřina je například od Epet.

Podepište novou smlouvu, o nic jiného se nestarejte

Jakmile vám do oka padne jiný dodavatel a bude vám vyhovovat cenovou nabídkou, pusťte se do procesu změny. Jedná se o administrativní záležitost. Podepíšete novou smlouvu a plnou moc. Poté se o všechno postará nový dodavatel.

Podívejte se do nabídky společnosti epet, která je na tuzemském trhu poměrně mladá, nicméně nabízí vysoce kvalitní služby. Více informací najdete na webové stránce https://www.epet.cz.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.