Vyberte možnost Stránka

Dárek nejenom pro zálesáka? Výkonná svítilna!

Dárek nejenom pro zálesáka? Výkonná svítilna!

Kvalitní svítilna neboli baterka by měla mít své místo v každém autě i domácnosti. Využijete ji ale při sportu a toulkách přírodou. Nikdy nevíte, na co si budete muset posvítit. A na základě jakých parametrů vybrat pravou? Poradíme vám!

Čelovky, LED svítilny, nabíjecí či kapesní. Segment svítilen je poměrně bohatý. Při výběru je proto vhodné zodpovědět si několik otázek.

Vybíráme svítilnu

Hlavním parametrem při výběru svítilny je její účel. Jinou zkrátka zvolíte, potřebujete-li si v noci posvítit na cestu do ledničky, a po jiné sáhne zálesák, který je nucen se večer pohybovat zarostlým porostem.

Jakou svítilnu zvolit?

Na trhu se v tomto smyslu setkáte se svítilnami několika kategorií. Se svítilnami univerzálními, pro každodenní nošení, turistiku a kempování, outdoorové sporty a expedice, myslivost atd. Do speciální kategorie spadají svítilny potápěčské a pro profesionální použití (policisté, hasiči, záchranáři). Zmínění svítilny se od sebe liší svým výkonem, tedy svítivostí a intenzitou svícení, délkou dosvitu a způsobem napájení.

Zaměřeno na světelný zdroj

Výkon svítilny přímo ovlivňuje její světelný zdroj. Nejvýkonnější, nejvíce odolné a s nejdelší životností v tomto ohledu jsou LED svítilny, které nahradily svítilny halogenové. Svítilna s LED žárovkou vydrží zhruba desetkrát déle než svítilna s žárovkou klasickou.

Jaký dosvit?

Zajímat by vás však měl i dosvit daného modelu. Ten se udává v lumenech a informuje o tom, jakou vzdálenost daný model osvítí. Čím více lumenů, tím delší osvícená vzdálenost. Zatímco světlo z univerzálních svítilen vhodných do domácností (s výkonem mezi 100 až 200 lumenů) dorazí na vzdálenost několika desítek metrů, svítilny outdoorové (s výkonem mezi 200 a 2000 lumenů) osvítí místo vzdálené i 200 metrů.

Způsob napájení

Důležitým parametrem je i způsob nabíjení svítilny. I ten souvisí s výkonem. Zatímco malé o kapesní svítilny si vystačí s několika tužkovými bateriemi, výkonnější modely většinou vyžadují nabíjení ze sítě. Některé nabíjecí svítilny však umožňují i nabíjení malými fotovoltaickými solárními panely.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.