Vyberte možnost Stránka

7 zásad, jak udržet počítač ve skvělé kondici

7 zásad, jak udržet počítač ve skvělé kondici
Rate this post
!AdSense – before contentMáte počítač a chcete po něm maximální výkon? Musíte přidat ruku k dílu a řádně se o něj postarat. Dobrá zpráva je, že se nejedná o nic složitého ani časově náročného.

Stačí dodržovat 7 hlavních zásad…

 

Obsah článku

1. Efektivní ochrana

Pokud brouzdáte po internetu, vystavujete počítač velkým hrozbám. Viry, trojské koně a další nebezpečné programy jen čekají na příležitost, aby mohly k vám do počítače vniknout a začít „řádit“. Pokud nechcete neustále navštěvovat servis počítačů Liberec či v jiném blízkém městě a čekat, zda odborníci dokáží zavirovaný počítač opravit, pořiďte si ochranu. Základem je dobrý antivirový program. Pamatujte, že je třeba ho pravidelně aktualizovat.

muzskystyl.cz_abax_cz_01

2. Doplňkové formy ochrany

Antivir někdy nedokáže blokovat všechny hrozby. Chcete-li mít jistotu, že je váš počítač chráněn, instalujte si i antispywarový a antimalwarový program. Stáhnout je můžete zdarma, jejich seznam je zde. Aktivujte si také bránu firewall.

3. Pravidelná kontrola

Nikdy nesmíte podcenit pravidelné prohlídky a servis počítačů. Minimálně jednou za půl roku navštivte servis notebooků Liberec (či ten vám nejbližší) a nechte si provést komplexní diagnostiku.

muzskystyl.cz_abax_cz_02

4. Pro stabilní výkon

I váš počítač potřebuje jednou za čas stabilizovat. Minimálně jednou za rok proto spusťte defragmentaci disku. V rámci tohoto procesu dojde k uspořádání dat, což se pozitivně podepíše na výkonu počítače.

5. Pozor na prach

Počítač byste také měli pravidelně čistit od nečistot jako je prach aj. Stačí k tomu jen štětec či speciální kompresor. Prach odstraňte ze všech míst, kam dosáhnete. Čištění provádějte minimálně jednou za 3 měsíce.

 muzskystyl.cz_abax_cz_03

6. Šetrné zacházení

Snažte se, aby váš počítač nebyl zbytečně vystavován nepříznivým vlivům, jako je nadměrné teplo, zima či vlhkost.

7. Jednejte rychle

Pokud pozorujete, že počítač nefunguje správně, snažte se o co nejrychlejší opravu. Pokud zareagujete včas, vyhnete se složitým opravám (jako je záchrana dat Liberec, výměna základní desky apod.). Při každé poruše raději navštivte odborný servis jakým je například ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o.

Více informací o možnostech servisu a oprav počítače najdete na www.abax.cz.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.