Vyberte možnost Stránka

Prostata a alkohol

Prostata a alkohol
Rate this post
!AdSense – before contentRakovina prostaty je strašákem každého chlapa. Co všechno prostatu ohrožuje a jak moc zvyšuje alkohol riziko onemocnění se dozvíte v našem článku!

Prostata začíná dělat problém mužům již po 45 roku. Především je to dáno genetikou, ale podepsat se na tom může i špatný životní styl. Mezi největší prohřešky na zdraví prostaty patří nadměrná konzumace alkoholu.

 

Alkohol

je podle lékařů pro zdraví prostaty škodlivý. Zejména pak, když je užíván ve velké míře a často. Čím více alkoholu nápoj obsahuje, tím více zatěžuje samotnou prostatu. Prostatě také příliš nesvědčí studené nápoje. Kombinace chladného alkoholického pití se může negativně odrazit na prostatě, která se v reakci na to začne zbytečně prokrvovat a zvětšovat svůj objem. Alkohol by si měl člověk dopřávat pouze v přiměřeném množství nijak často, v takovém případě, totiž zdraví prostaty nijak zvlášť neohrožuje.

Pozn.: Kromě alkoholu nesvědčí zdraví prostaty ani kofein. Proto by mělo omezení přijít i v případě nápojů, které kofein obsahují. Jedná se především o kávu a energetické drinky.

 

Životní styl

Zdraví životní styl je prevencí před mnoha vážnými onemocněními. Pokud tedy chcete onemocnění prostaty předejít, pak dbejte na správný styl stravování i pravidelný pohyb. Ale i v případě pohybu je nutné volit ten správný, který prostatu nebude zatěžovat. Vyhnout by jste se tedy měli jízdě na kole, ale i samotnému sezení v měkkém sedadle automobilu.

 

Sex

Mnoho mužů, kteří mají problémy se svojí prostatou, si myslí, že musí ukončit svůj sexuální život nebo ho zvětší míry omezit. Ale to ve většině případů není vůbec nutné. Jediné, co je nutné změnit, je změna sexuálních poloh. Každý muž už většinou ví, co mu dělá dobře a naopak. Pokud vás prostata začne omezovat až přespříliš, pak je vhodné navštívit lékaře.

Máte problémy se svou prostatou?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.