Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat správný tvar slunečních brýlí podle tvaru obličeje?

Jak vybrat správný tvar slunečních brýlí podle tvaru obličeje?
Rate this post
!AdSense – before contentStejně tak jako při volbě stylu účesu nebo vousů, je třeba i při výběru slunečních brýlí zohlednit fakt, jaký obličej vlastně máte. A není tak důležité, jestli jej považujete za přitažlivý či nikoliv. Důležité jsou rysy, respektive tvar obličeje.

Ne každý úsměv totiž vynikne v pilotkách a ne každému obličeji sluší silné obroučky.

Pánské sluneční brýle se staly základem šatníku nejen kvůli ochraně před slunečním svitem. Za brýle leckdo schovává své pocity, své grimasy, svůj pohled, své skutečné já. Jde o jakési novodobé brnění, kterým se člověk brání a pro své okolí se tak stává méně čitelným, ale vždy dokonalým.

Při výběru slunečních brýlí je třeba přemýšlet nad tvarem svého obličeje i příležitostmi nošení. Výsledek pak může být stylový nebo naopak poukáže na vaší módní neznalost.

Také si uvědomte, že jedny obroučky prostě nestačí!

obroucky

Letecké brýle označované také jako aviator či pilotky se vyznačují tenkými kovovými obroučkami a tvarem, který nejlépe pasuje k obličeji se širokými čelistmi. Skvěle se hodí i ke strništi a delšímu vousu, kdy dodají optického vyrovnání do tvaru čtverce.

Pilotky se hodí pro casual outfity, džíny, triko. I bunda je OK. Vyvarujte se kombinování s čepicí nebo kloboukem. Kdykoliv půjdete ‘’jen tak’’ ven, nahoďte právě tyto brýle.

ray-ban-rb-3025-001-51-aviator-large-metal-original

Sluneční brýle Ray Ban zvýrazní váš styl kamkoliv přijdete! Foto: Misteroptic.cz

Vzhledově výraznější hranaté brýle s tlustými obroučkami se perfektně hodí k atmosféře léta. Vynikne v nich nejlépe obličej tvaru diamant: širší lícní kosti, úzká brada a ‘’ani malé, ani velké’’ čelo.

Jde o skvělou variantu pro letní výlety, párty a dovolené. K neformální košili, chinos a mokasínám si je můžete dovolit v každém případě. Výrazný look brýlí dodá vašemu outfitu na bohatším stylu.

ray-ban-rb-2132-710-new-wayfarer-original

Model Wayfarar upoutá pozornost při každé příležitosti! Foto: Misteroptic.cz

Sportovní typ brýlí je uzpůsoben perfektními přilnutí ke tváři. Takové obroučky noste opravdu jen na sportovní aktivitu. Dobře vypadají modely v hnědých odstínech.

Největší výhrou pro vous i styl vlasů je oválný obličej. Ani v případě nákupu brýlí to nebude jinak. Ale jako šťastný majitel takové tvářičky myslete na to, že ne každé brýle se hodí ke kožené bundě nebo třeba na hraní golfu.

oakley-fuel-cell-oo9096-86-original

Sportovní obroučky musí perfektně padnout! Foto: Misteroptic.cz

Kulaté sluneční brýle zachraňují nevyváženost obličeje trojúhelníkového. Vytvoří souměrnost a dojem širokých lícních kostí.

ray-ban-rb-2180-710-73-original

Den na pláži, pohoda na zahradě či jiný nevázaný program můžete strávit s brýlemi nevázaného a svěžího vzhledu.  Foto: Misteroptic.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.