Vyberte možnost Stránka

Jak může úspěch souviset s oblékáním? Zeptali jsme se módních konzultantů z Galardu

Jak může úspěch souviset s oblékáním? Zeptali jsme se módních konzultantů z Galardu
Rate this post
!AdSense – before contentMá vhodný oblek nějaký vliv na rozvoj byznysu? Může způsob oblékání pomoci vašemu podnikání nebo postavení v práci? Zástupci pánského krejčovství Galard mají již 6 let zkušeností s odíváním mužů u nás. Šijí pro řadu známých osobností a úspěšných byznysmanů, právníků či ředitelů firem.

Zeptali jsme se jich proto na jejich pohled na to, zda šaty dělají lidi, jak se zpívá v jedné oblíbené písničce.

Obsah článku

Myslíte si, že se investice do dobrého obleku vyplatí?

Filosofie naší značky stojí na přesvědčení, že kvalitní, dobře zvolené a padnoucí oblečení vám může zlepšit život. Úspěchu v zaměstnání i podnikání může zásadním způsobem napomoci profesionální vzhled, jehož součástí je vhodné oblečení. Jedná se o dodržování dress code, o to, jak působíte na druhé lidi a své obchodní partnery, především ale také o to, jak se sami vnímáte. Když se v dokonale ušitém obleku cítíte skvěle, máte i vyšší sebevědomí. A naším mottem je, že sebevědomí je základem úspěchu. Snažíme se proto navrhovat oděvy tak, aby se se v nich zákazníci cítili sebejistě, vypadali perfektně a byli připraveni při jakékoli příležitosti dosáhnout všeho, co si naplánují. Oblek na míru vždy byl i bude symbolem úspěšného muže. A to ani nemluvíme o tom, co takový vzhled dělá se ženami… (smích)

galard showroom praha

Foto: Galard showroom Praha

Dokážete zákazníkům poradit i v oblasti správného dress code?

Zabýváme se také konzultacemi pro jednotlivce i celé firmy – jak najít správný kód pro dress code. Čerstvě jsme otevřeli nový salon v Petrské ulici na Praze 1 a působíme už 6 let také v Brně, abychom zákazníkům i z těchto důvodů byli blíž. Předepsaný nebo očekávaný dress code bývá ve větších firmách stanoven jako doporučený nebo dokonce vyžadovaný standard. U menších firem často nebývají tyto zásady pevně dané, takže může snadno docházet k zbytečným nedorozuměním. Řada příležitostí si totiž skutečně žádá zodpovědný přístup k oblékání. Chybami v oděvu můžeme způsobit trapas, zkazit dojem nebo pohoršit svého partnera při jednání.

Máte nějaké příklady?

Tohle jsou ukázky možných variant oblečení, které v salonu běžně nabízíme. Takovýto oblek s kravatou, která barevně ladí s kapesníčkem i botami, můžeme bez váhání zvolit pro formální příležitost, byznysovou schůzku nebo třeba pro konferenci.

oblek-2

Foto  archiv Galard

Nejkvalitnější pánské obleky:

Klasické sako, ať už s jemným proužkem, vzorem nebo čistě jednobarevné, bude sedět k elegantním kalhotám ale také k džínům. Můžete je doplnit kapesníčkem a kravatou nebo motýlkem. Hodí se na schůzky nebo na byznys casual příležitosti. Pro volnočasové příležitosti můžete k saku obléci také kraťasy.

sako-1

Foto archiv Galard

sako 2

Foto archiv Galard

sako 3

Foto archiv Galard

sako 4

Foto archiv Galard

Pokud vám přijde pozvánka na společenskou akci s předepsaným black tie / white tie dress codem, víte, že v takovémto smokingu s motýlkem jste bezchybně připraveni!

smoking

Foto archiv Galard

Tou nejryzejší příležitostí obléct si dokonalý oblek je samozřejmě svatba. Pro tyto typy poptávky jsme připraveni po celý rok a dokážeme ženicha „vyzbrojit“ opravdu od hlavy až k patě.

svatba

Foto Ondřej Hrb, šaty: svatební salon MOMENTY

Důležité asi bude také chodit na důležitá setkání v dobře udržovaném obleku. Dáváte zákazníkům rady, jak by měli pečovat o svoje oblečení?

Zákazníky vždy důsledně informujeme o materiálech, z nichž je oblečení ušito, a jak se o ně mají co nejlépe starat. Podrobné informace máme i na webu. Bylo by celkem škoda přijít na důležitou událost, třebaže v luxusním obleku, ale s vyleštěnými lokty nebo vytahanými koleny z dlouhé cesty autem. Proto dbáme na to, aby zákazníci měli vždy dostatek informací. Důležité je svěřit oblečení do dobrých rukou čistírny. Existuje také řada jednoduchých triků. Třeba že pomačkanému oděvu nejlépe pomůžete, když jej necháte vyvěsit na správném ramínku v zapařené koupelně. Vlhkost narovná vlákna, a oblek tak bude vypadat zase jako nový.

Máte také doporučení pro různá roční období?

Zásadní je vždy volba materiálu. Například vlna v kombinaci s kašmírem nebo hedvábím jsou materiály s nejpříhodnějšími vlastnostmi pro kvalitní oblek. Pokud hodně cestujete, lze doporučit látky z mohéru, které se méně mačkají. Celkový dojem ale souvisí také s ročním obdobím. Kašmír je velmi jemná a lehká látka, která je ale o dost teplejší než oblek z čisté vlny, takže obleky s příměsí kašmíru se hodí spíše pro chladnější měsíce, v létě byste se v něm více potili. Hedvábí má přirozený lesk a poskytuje uživatelský komfort, v létě krásně chladí. Žádný muž by především neměl polevit ze svých nároků a spokojit se s polyesterovým oblekem. Nejedná se o přírodní materiál a v létě vytváří stejný efekt, jako ve skleníku. Vydržet v takovém obleku bez značného pocení je tedy téměř nemožné. V zimě polyester nehřeje a nošení obleku z tohoto materiálu je opět spojeno s nepohodlím. Velkým hitem pro horké léto je len. Lněná saka a kalhoty totiž mají skvělou prodyšnost, nezanechávají viditelné stopy potu a působí velmi šik.

Znáte své zákazníky a sledujete jejich životní příběhy?

pan Ocetnik 1 pan Ocetnik 2 pan-Ocetnik-11

Své zákazníky většinou známe osobně. Díky tomu, že s každým navazujeme a udržujeme opravdu individuální vztah, a řada klientů se k nám dlouhodobě vrací, známe i jednotlivé osudy. Jejich úspěch je pro nás skutečně posláním a věříme, že jeho podstatnou složkou je právě vzhled a sebevědomí, kterého dosahujeme vhodně zvoleným oblečením. Naším zákazníkem, s nímž jsme nafotili svou kampaň, je například pan Petr Ocetník, ředitel pobočky Allianz v Karlových Varech. Fotil se společně se svým synem Timem Ocetníkem. Kampaň se fotila před 2 lety a pan Ocetník je nám dodnes věrný. Z toho máme přirozeně velkou radost.

Nejlepší výběr:

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.