Vyberte stránku

Chcete spalovat více kalorií? Začněte s EXTRA pálivým jídelníčkem!

Chcete spalovat více kalorií? Začněte s EXTRA pálivým jídelníčkem!
Chcete spalovat více kalorií? Začněte s EXTRA pálivým jídelníčkem!
HodnoceníLetní pohoda u grilu pomalu za námi a vy chcete do práce přijít v té nejlepší formě? Nahodit kvalitní oblek někdy nestačí, spalte až o 116 kalorií více díky pálivému jídlu.

Nakopnout své tělo k hubnutí a posílit svůj metabolismus? Je to možné díky chilli jídlu. 

Žádné bláboly, ale vědecky potvrzená fakta

Výzkum zaměřený na účinky chilli byl prováděn na 40 mužích, z nichž polovina jedla 2 miligramy Capsaicinu (pálivá látka v chilli) a zbytek pouze placebo. Po každém snědení bylo měřeno jejich metabolické tempo v následujících třech hodinách. K čemu se došlo?

Ti muži, kteří jedli chilli, spálili o cca 116 kalorií za den více než ti, kterým bylo dáváno pouze placebo. Což znamená, že díky chilli dochází v těle k termogenickému efektu (organismus se více zahřívá a více spaluje).

Capsaicin je skvělý v mnoha dalších ohledech!

Pokud nepotřebujete hubnout, i tak vám konzumaci chilli vřele doporučuji. Budete celkově zdravější, vaše srdce bude šlapat jako švýcarské hodinky a navíc snížíte riziko vzniku cukrovky.

Věděli jste, že: díky chilli jídlu spálíte více kalorií a navíc nebudete mít poté až takový hlad? 

Pozor na sladké chilli!

Pakliže vám o to zhubnutí přeci jen trochu jde, vyhněte se sladkým chilli omáčkám, ve kterých je 50% cukru. Do jídla si přidejte zdravé chilli, tedy přímo čerstvé/sušené pálivé papričky.  Jste-li v pálivých jídlech začátečník, začněte pomalu. Časem si pak třeba bez problémů troufnete na papričky Jalapeňos, Habanéros či Trinidadského Škorpiona!

kure-s-limetkou-2

Recept na skvělé pálivé kuře najdete TADY.
O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz