Vyberte možnost Stránka

Ocel vs. Titan – Souboj kovů na vaší ruce

Ocel vs. Titan – Souboj kovů na vaší ruce
Rate this post
!AdSense – before contentDnešní trh s hodinkami nabízí nepřeberné množství nejrůznějších typů, vzhledů a materiálů, ze kterých jsou vyrobeny, a nejeden zákazník je postaven před rozhodnutí, zda si koupit hodinky z oceli nebo titanu. Obojí jsou kovy, které však mají své specifické vlastnosti.

Kovové hodinky jsou velice populární a jejich kvalita značně ovlivňuje hodnotu výrobku, odolnost a tím i jejich životnost. Je také důležité si ověřit, jestli jsou materiál náramku a jeho povrchová úprava shodné s hodinkovým pouzdrem.

 

 

OCELOVÉ HODINKY

Ocel patří mezi železné kovy a rozděluje se podle oblasti použití. V současnosti existuje 2500 druhů ocelí a liší se v závislosti na jejich chemickém složení. Ocel s příměsí uhlíku a dalších legujících prvků má rozdílné vlastnosti od titanu ve váze a zejména náchylnosti alergiím.

Ocelové hodinky představují spíše klasiku, což ocení zejména ti, kteří rádi cítí váhu masivních hodinek na zápěstí. Dají se pořídit levněji než hodinky z titanu, ovšem bývají náchylnější na poškrábání. Někomu by mohl vadit odér železa, který může být zdůrazněn díky okolním vlivům, jako je například agresivní pot, nepříznivé vlhké ovzduší, prach atd.

Za zmínku také stojí to, že když si ráno nasazujete na zápěstí hodinky z oceli, jsou oproti titanovým chladné. Jedinci s vyšší citlivostí na kovové materiály by měli volit spíše antialergický materiál, kterým bývá například chirurgická ocel nebo titan.

 

TITANOVÉ HODINKY

Titan je pro svou vysokou odolnost, elegantní vzhled a zároveň nízkou hmotnost velice oblíbený, a to nejen v hodinkovém a šperkařském průmyslu. Pro své neocenitelné vlastnosti se používá při výrobě namáhaných součástek v leteckém průmyslu nebo chirurgii.

Hodinky z titanu jsou odolné proti poškrábání, a přestože jsou známy svou tvrdostí, na ruce je prakticky necítíte. Nevýhodou může být vysoká cena a stejně jako u oceli může povrch mírně zoxidovat, což vyžaduje lehkou údržbu. Vysoká životnost a snadná údržba zvyšuje jejich popularitu zejména u těch, kteří si chtějí koupit hodinky na delší dobu.

Důkazem oblíbenosti jsou hodinky německé značky Boccia Titanium, která při výrobě používá zejména titan a další antialergenní materiály. Dokázala spojit jeho výhody s precizností při výrobě hodinek a stala se nejprodávanější značkou nejen v Německu.

Další body této značce dává fakt, že ač jde o titanové hodinky, ceny jsou velmi příznivé, a tak nemusíte pro tuto kvalitu sahat hluboko do kapsy. Ceny dámských modelů začínají již na 1345 Kč, nejlevnější pánský model je dokonce možné koupit ještě levněji.

 

Hodinky vysoké kvality

Kvalitní hodinky by měly splňovat následující kritéria: antialergičnost, odolnost proti korozi, odolnost proti vodě, mechanickou odolnost (proti tahu a ohybu), poddajnost. Při koupi hodinek osázených drahými kameny je důležité posoudit jejich pravost a kvalitu. Nižší hranici, co se týče ceny, představují hodinky z plastu. Trh s hodinkami však nabízí také materiály jako kámen, dřevo, nadstandardní keramiku nebo slitiny hliníku. Tyto materiály osloví především ty, co hledají netradiční nadčasový design.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.