Vyberte možnost Stránka

Dieta pro muže – Umíte dodržet těchto 5 snadných pravidel?

Dieta pro muže – Umíte dodržet těchto 5 snadných pravidel?
Rate this post
!AdSense – before contentChystáte se zhubnout? Chcete shodit pivní pupek a získat vypracovaný “pekáč buchet“? Cesta je dlouhá a trnitá, když vytrváte a hlavně dodržíte těchto 5 pravidel, bude výsledek stát za to a hlavně bude trvalý!

Obsah článku

Muži jsou na tom lépe než ženy

Co by vás mohlo motivovat je fakt, že v hubnutí si muži obecně vedou lépe než ženy.

Když se totiž chlap rozhodne zhubnout, zvládá lépe ovládat své chutě. Kromě toho muži mají více svalů než žena a právě svalová hmota je velmi důležitým požíračem přebytečné energie – i v klidovém stavu! Ženy zadržují více vody i tuku, proto jsou muži se svou svalovou základnou v obrovské výhodě.

Hádka a jde se do ledničky? Emocionální jedení není nic pro pravé chlapy!

Stres je stejně špatný jako přemíra rodinného štěstí

Když je muž ve stresu, na správnou skladbu jídelníčku příliš nedbá. Stejně tak, když žije ve spokojené domácnosti, kila jdou nahoru. Protože je to partnerka, která se stará o jídlo. jednou upeče skvělý koláč, jindy zase dělá radost smaženým řízečkem s bramborovým salátem. Co z toho plyne? Pokud chcete zhubnout, je třeba tomu svůj jídelníček přizpůsobit.

Mohly by se vám hodit tyto články a recepty:
Moderní chlap jí SUPER potraviny! Víte, které vám uberou roky a kila navíc?
Jíst si jako PÁN – Hovězí se zeleninou máte hotové za 30 minut!
Víte, jaké jídlo vám brání v cestě za dokonalým vzhledem? Tyto bílé potraviny vynechte!

Z extrému do extrému

Cpete se jako to prase a nejednou máte jíst jen samé zobání pro slepice? Řešit dietu pro muže extrémním omezením jídla je pitomost. Vaše svaly potřebují mít z čeho brát. Pakliže cvičíte a pociťujete “zvířecí hlad“, je něco špatně. Obecně platí, že v takovém případě jíte příliš bílé mouky, sladkostí, slaných pochoutek a zapíjíte to alkoholem a nasycenými nápoji.

Jde o věci, které výrazně zvyšují cukr v krvi. Hlídejte si glykemický index, který vám prozradí, za jak dlouho potravina vytráví. Čím nižší číslo v kalorických tabulkách najdete, tím déle budete sytí.

Víte, kolik máte v těle tuku? Zjistěte to podle naší grafiky.

DIETA-PRO-MUZE-1

Pevné tělo jde ruku v ruce se cvičením a dodržováním správného jídelníčku. Co jíte vy a vaši blízcí? Foto: Instagram

Továrna na svaly

Do posilky běžte 2-3 týdně. Přebytečné kila spálíte zvedáním těžkých vah. Fyzičku nastartujete kardiem (60 % své maximální tepové frekvence) dlouhým alespoň 45 minut. A nezapomínejte na protahování!

Čtěte také: Továrna na svaly #1 – TOP cviky na ruce pro muže

Používejte selský rozum

Muži obecně neradi chodí za výživovými specialisty. Hubnutí raději řeší po svém. Což v praxi znamená menší omezení v jídle a vyšší nálože v gymu. My říkáme ano, ale musí to mít nějaká pravidla. Ke cvičení je třeba jíst pestrou stravu, zejména kvůli tvorbě svalové hmoty. K tomu pak už svým selským rozumem přijdete na to, čemu se v konzumaci jídla vyhnout, a co rozhodně nevynechávat.

Tip! Praktické rady se dozvíte u trenérů a ostatních bodybuilderů v gymu. Jde o muže, kteří už ví, co jak dělat, když se má formovat postava a redukovat tuk

Motivace pro chlapy

Všechno je to v hlavě. Motivaci ovšem můžete hledat i v novém sportovním oblečení nebo sexy kočičkách v upnutých legínkách.

gym01 (1)

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.