Vyberte možnost Stránka

Masky jsou nezbytnou složkou k dodržování bezpečnosti práce

Masky jsou nezbytnou složkou k dodržování bezpečnosti práce
Rate this post

I přesto, že stále více populace pracuje u počítače a krom bolavých zad a obezity takovýmto pracovníkům nic extra nebezpečného nehrozí, stále existuje celá řada profesí, kde může člověk snadno přijít k úrazu.

Proto je během vykonávání rizikové práce nutné nejen dodržovat všechna bezpečnostní nařízení, ale zároveň nosit i vhodné ochranné prostředky, typicky třeba masky.

Efektivní ochrana dýchacích cest

Masky jsou vhodné do prostředí, kde je potřeba chránit dýchací cesty. To platí o mnoha místech, nicméně ne vždy je nezbytný ten nejvyšší stupeň ochrany. Chránit dýchací cesty mohou efektivně i roušky, případně respirátory.

Respirátory vyššího stupně se běžně používají nejen ve zdravotnictví, ale rovněž i na stavbách. Tam chrání pracovníky proti vdechování různých prachových částic. Ani ten sebelepší respirátor však není tak efektivní jako dobrá maska proti prachu.

Ta zvládne člověku poskytnout protekci jak vůči prachovým částicím, tak i proti jiným zdraví škodlivým látkám, jež během rekonstrukce či bourání budov poletují ve vzduchu.

Polomaska nebo celoobličejová maska?

Masek bývá mnoho druhů, dělí se však do dvou základních kategorií, a sice na polomasky a celoobličejové masky.

Ochranná polomaska zajišťuje protekci horních a dolních cest dýchacích, a to hlavně proti prachu a různým chemickým látkám. Nedokáže však ochránit nositelovu tvář. K tomuto účelu slouží primárně celoobličejové masky. Ty zajišťují, aby se škodliviny nedostaly do plic ani nemohly projít očními sliznicemi.

Ve všech druzích pracovních masek je samozřejmě možné vyměnit filtry, což je podstatná vlastnost. Ne každý filtr totiž dokáže zachytit všechny druhy škodlivin. Často je dokonce nutné používat filtry kombinované.

Ochrana dýchacích cest by samozřejmě měl být vždy prioritou, nicméně nemělo by se zapomínat ani na další části těla, například ruce. Když se pracuje třeba ve velkém žáru, je dobré používat i speciální žáruvzdorné rukavice.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.