Vyberte možnost Stránka

Koučování vám pomůže zvládat vztahy

Koučování vám pomůže zvládat vztahy
Rate this post

Dnešní doba je náročná, a to se odráží i na vztazích. Soukromých i pracovních. Proto je potřeba mít vedle sebe někoho, kdo vás povede. Bude mít odstup od vašich problematických vztahů. Takovým průvodcem je kouč. Poradce, jehož služeb dnes využívají vysoce postavení manažeři i lidé, kteří chtějí mít v pořádku mezilidské vztahy. Je ale třeba si vybrat skutečně profesionální školitele.

Jak se stát koučem?

Profese kouče je dnes velmi oblíbená, protože jde o rádce, mentora, který svého klienta vytrhne z jeho denní rutiny, s níž má problémy. Z práce, kdy toho má dotyčný hodně a nemůže se zastavit, aby sám zhodnotil, co je dobře a co špatně a nabral tak jiný směr, což by vedlo k nápravě. Podobně tomu může být v soukromí. Potíže mezi partnery dlouho doutnají, až mohou eskalovat v nepěkné hádky. Člověk není spokojený, chtěl by změnu, ale neví, kde začít. Kouč je v tomto případě nezávislým pozorovatelem, který se na problém podívá racionálně a dá dotyčnému rady, jež jej navedou na cestu k vyřešení potíží. Kouč je dnes stejným poradcem, jako je například psycholog nebo psychoterapeut. I když nežijeme v dobách válek, dnešní doba je náročná ve smyslu profesním. Všechno se zrychluje. Pracovních povinností je na lidi nakládáno skutečně mnoho. Ze všech stran se na lidi navíc valí nároky na dokonalost. Vezměte si jen sociální sítě. Když si prohlížíte profily influencerů, máte pocit, že váš život není dokonalý. A vyčítáte to třeba i blízkým, nebo naopak. A vztahy se bortí. Proto je dobré mít svého kouče, stejně tak je výhodné si zjistit, jak se stát koučem.

Jaké jsou kurzy koučování?

Pokud se rozhodnete pro kurzy koučování, nemůžete samozřejmě navštívit první lekce, které vám tzv. cvrnknou do nosu na internetu. Musí váš školit někdo, kdo je sám osobní kouč. Někdo, kdo má zkušenosti. To poznáte podle toho, že nebude omílat jedny a ty samé, jednoduché fráze. Profesionál vám třeba řekne něco o transformačním koučování, kde se využívá intervenčních technik, aby se dosáhlo změny nejen povrchně, ale i člověka. Pokud totiž někomu chcete změnit myšlení, jít po povrchu ani nejde. Když potřebujete změnit dlouhodobý problém, musíte jít do nitra, k jádru věci a neřešit důvody toho, co se děje. Každý kouč by měl být vzdělaný i právě do hloubky, znát kongnitivně-behaviorální a pozitivní psychologii nebo neuro-lingvistické programování. Koučink se hodí pro profese, jako jsou personalisté, HR manažeři, ostatní manažeři, kouči, terapeuti, klidně tyto kurzy mohou absolvovat i ti, kteří chtějí pomáhat druhým. Osobní kouč totiž umí řešit konflikty na pracovišti i doma, všude tam, kde nefunguje komunikace, vznikají neporozumění, nebo se dostavují slabé výsledky a dlouhodobě je znát nízká výkonnost.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.