Vyberte možnost Stránka

Na co myslet při výběru nové kuchyně?

Na co myslet při výběru nové kuchyně?
Rate this post

Kuchyň se právem označuje za středobod domácnosti. Při jejím výběru by proto neměla hrát roli cena, ale především vzhled a kvalita. Kuchyně musí vydržet několik desítek let, přičemž by se vám za tuto dobu neměla ani příliš okoukat. Pokud se však do její rekonstrukce pouštíte v rámci rekonstrukce bytu, dost možná v závalu starostí zapomenete na několik důležitých věcí. Na co si dát pozor?

Obsah článku

Jaký máte k dispozici prostor?

Než nahlédnete na internetové stránky nebo do katalogů, pečlivě zvažte vaše prostorové možnosti. Do malých kuchyní je nejvhodnější jedna rovná kuchyňská linka, do úzkých místností dvoustranná linka. Teprve ve větších kuchyních můžete uvažovat o linkách ve tvaru písmene L nebo dokonce U, které jsou zároveň nejpraktičtější.

Pozor na kvalitu

Na kvalitě nešetřete, vždyť kuchyňský nábytek je bezkonkurenčně nejvytíženější v celém bytě. Musí čelit nejen neustálé mechanické zátěži, ale i výkyvům teplot, vlhkosti a častému čištění chemickými prostředky. Nejodolnější z celé kuchyně by měla být pracovní deska. Nejčastěji se vyrábí z lamina, které se dobře čistí. Pokud se rozhodnete například pro masiv, nerez nebo žulu, počítejte s náročnější údržbou.

Vejde se vám do ní vše?

Ačkoliv se to nezdá, kuchyň musí pojmout opravdu hodně věcí. Proto je dostatek úložného prostoru naprosto klíčový. Vestavěné spotřebiče, skříňky s výklopným otvíráním, ale i carousely v rohových skříňkách vám ušetří spoustu místa. Z dlouhodobého hlediska oceníte i tlumené dojezdy zásuvek a tlumené dovírání skříněk, jelikož tím skříňky nebudou vystavovány takové zátěži.

Co nejjednodušší úklid

Dřez a kuchyňskou baterii vybírejte především s ohledem na praktičnost, životnost a údržbu. Pákové baterie slibují větší úsporu vody než kohoutkové, jelikož je nastavování teploty vody citlivější. Dřez by měl být vyrobený z dobře omyvatelného materiálu, odolný vůči mechanickému poškození a dostatečně prostorný a hluboký.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.