Vyberte možnost Stránka

Aktivní dovolená v Evropě

Aktivní dovolená v Evropě
Rate this post

Ne pro každého spočívá ideální dovolená v bezstarostném slunění se na pláži nebo relaxováním ve wellness. Pokud vás láká spíše aktivní trávení volného času, vydejte se na dovolenou do zemí, které přímo vybízejí k dlouhým projížďkám na kole nebo k vysokohorským túrám.

Šlápnout do pedálů

Projet se kolem jezera Lago di Garda na kole je nezapomenutelný zážitek. Každoročně sem míří tisíce nadšených cyklistů, a to jak začátečníků, tak profesionálních sportovců. Lago di Garda totiž nabízí rozmanité cyklostezky – vyrazit se dá na krátké, nenáročné cyklovýlety vhodné i pro děti, na náročné horské trati i extrémní sjezdovky.

Kromě procvičení vlastní fyzičky se vám u jezera Lago di Garda naskytne také neobyčejná scenérie. Největší italské jezero je totiž obklopené vápencovými skalami, které ho převyšují o více než 2000 metrů. A jelikož se na trase rozkládá hned několik kempů, můžete krásy Itálie obdivovat nejen ze sedadla kola.

Dechberoucí výhled

Pokud vás spíš než kolo láká vysokohorská turistika, zamiřte spíše k sousedům Italů – do Slovinska. Výstup na Triglav je totiž něco, co by měl za život alespoň jednou absolvovat každý nadšený horal. Triglav s výškou 1200 metrů patří k největším skalním stěnám Alp a výstup na něj je vhodné rozložit do několika dnů. Ačkoliv se jedná o středně náročnou turistiku a nejoblíbenější trasy nejsou technicky náročné, narazíte na velmi strmé úseky, kde je nutná zvýšená opatrnost.

Za odměnu vás čeká výhled, kterému se vyrovná jen máloco. Z vrcholu jsou vidět celé Julské Alpy, Dolomity, Vysoké Taury, Dachstein, Karavanky a za dobrého počasí také Jadranské moře spolu s Apeninami.

Za aktivní dovolenou nemusíte vyrážet jen sami. Organizované výlety s cestovní kanceláří Kudrna za vás vyřeší problémy s noclehem, stravou i dopravou, takže vám zbyde víc času a prostoru na obdivování zahraničních krás.


 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.