Vyberte možnost Stránka

Přestaň se nudit a vyzkoušej zábavu Geocaching

Přestaň se nudit a vyzkoušej zábavu Geocaching
Rate this post
!AdSense – before contentO co vlastně jde?

Geokešing je hra pro dospělé i děti, která v sobě kombinuje sport, turistiku, hledání a prvek překvapení. Myšlenkou k vytvoření byla snaha dostat turisty i na méně známá turistická místa. K rozmachu této hry došlo v posledních letech až s příchodem chytrých telefonů, které mají GPS navigaci a je tak dostupné téměř pro každého vydat se na výlet a hledat tzv. “keše” pomocí souřadnic GPS.

Obsah “Keše” (Cache)

Keše jsou schránky, které obsahují deník (tzv. logbook), kde se nálezci zapisují. Dále obsahují kartu s informacemi pro náhodné nálezce (ti jsou označování jako tzv. “mudlové”). Ve schránce najdete také tužku a malé předměty na výměnu. To je jeden z prvků této hry – můžete si ze skrýše něco vzít, ale musíte tam na oplátku nechat jiný předmět, který bude mít minimálně stejnou hodnotu.

V současné době se v ČR nachází přes 35 tis. těchto malých skrýší a snaží se je nalézt přes 20 tis. aktivních členů.

Ukázka keší:

Jak začít hledat?

Pokud jste se rozhodli najít některou ze skrýší, začněte na serveru Geocaching.com – to je světově největší server a najdete tam nejvíce “keší”. Proto, abyste mohli skrýš najít, budete potřebovat její souřadnice. Ty seženete na serveru v popisu keše. Na konci většiny popisů keší je skrytá nápověda, kterou může hledač využít, pokud se mu nedaří keš najít.

Když kešku najdeš, je povinnost se zapsat do notýsku svým uživatelským jménem, které máš na geocaching.com, napiš datum a čas. Na stránce gc.com si pak zapiš návštěvu, popř. komentář. Na místě ještě vyměň nějaké předměty, jestli chceš a opět kešku zamaskuj, tak jak byla před tvým příchodem. Kešku nikdy nepřemísťuj na jiné místo.

Kešky mohou mít různé velikosti – od úplných mikro po klasické velikosti nádob do mikrovlnky.

Pokud chceš, můžeš kešky i vytvářet a zapojit se tak do celé komunity.

Tak co vyrazíš taky hledat nějaké kešky ve tvém okolí?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.