Vyberte možnost Stránka

Pánská parka nebo trenčkot? V podzimním šatníku se rozhodně neztratí

Pánská parka nebo trenčkot? V podzimním šatníku se rozhodně neztratí
Rate this post
!AdSense – before contentZaujala vás pánská parka jako možnost podzimního zahřátí se? Nebo jste spíše pro nadčasovou genialitu trenčkotu pro muže? Zjistěte hlavní rozdíly těchto podzimních bund pro muže.

Pánské parce jsme se v minulosti už věnovali. Radili jsme vám, jak parku nosit, jak ji správně vybrat a kombinovat, abyste nevypadali jako dobrá polovina chlapů z vašeho města.

Dnes se zaměříme na její srovnání s legendárním trenčkotem, jehož historie je delší a jen tak z nabídky obchodů nezmizí. 

Parka není trenčkot a naopak!

Z nějakého nám neznámého důvodu je parka pro muže zaměňována za trenčkot (trench coat) a naopak. Přitom jejich střih je zcela rozdílný. Když se na to mrkneme z obecného pohledu, budete mít už navždy jasno!

Pánská parka je delší, volná, pevná bunda pro muže. Je opatřená kapucí, která je pak povětšinou lemovaná kožešinou. Zapíná se jednoduše a má khaki nebo zelenou barvu. připomíná spíše klasickou podzimní bundu.

Pánský trenčkot je ze světlé (béžové), pevné a nepromokavé tkaniny. Drží si při nošení svůj tvar a má dvouřadé zapínání. Podšívka by měla být vyvedena v kárové kostce. Nemá kapuci.

Pozn. redakce: S těmito kabáty pro muže přišla značka Burberry, proto se trenčkot ve své klasické verzi nazývá Burberry trench.

trenckot-pro-muze

Béžová je vaší oblíbenou podzimní barvou? Trenčkot bude vaším nejlepším společníkem do podzimních plískanic. Foto: Pinterest

Nejoblíbenější kabáty:

Trench coat je geniální záležitost nejen na podzim 2016

Pakliže je vám bližší styl trench coat, není nad čím přemýšlet. Určitě si ho pořiďte a nebojte se vyšší investice. Na rozdíl od parky vám tento béžový kabát bude sloužit po mnoho mnoho dalších sezón. Jde o slavnou módní klasiku, která se vám bude hodit k nedbalému i elegantnějšímu oblečení.

Kromě toho se dá kvalitní trenčkot pořídit i v jiných barevných provedeních, sáhnout můžete po černém, šedém i tmavě modrém trenčkotu.

panska-parka-01

Na podzim začíná být pěkná zima, generace před Greenpeace a Peta moc dobře věděli, proč dávat kožešiny na pánské oblečení. Foto: Pinterest

Pánská parka je ideální pro podzimní casual outfit

Upřímně, parka nebude nikdy tak slavná jako trenčkot. Nedá se kombinovat tak dobře jako trench coat, na druhou stranu zahřeje více. Jde spíše o trendovou záležitost, kterou využijete maximálně dva roky. Proto si určitě nějakou pořiďte, nicméně neinvestujte do ní celé své jmění.

Pánská parka se nejlépe hodí k denimu, svetru a nějakému výraznému doplňku – nabízí se zlaté rolexky nebo pánská taška.

Jste věčným milovníkem béžové? Camel coat je dalším podzimním MUST HAVE!

Dále doporučujeme:

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.