Vyberte možnost Stránka

Parka – Styl, který vás zahřeje! Jak parku nosit?

Parka – Styl, který vás zahřeje! Jak parku nosit?
Rate this post
!AdSense – before contentLíbí se vám pánské parky? Chcete si nějakou pořídit? Přinášíme inspiraci k nákupu i nošení.

Plánujete nákup vyteplené bundy? Myslete na to, že bunda není jen o vzhledu. Hlavní smysl nákupu tkví ve funkčnosti, bod navíc je, když se setká praktická stránka věci s tou stylovou.

Volnočasové bundy nevznikly v rámci rozmaru módního návrháře, ale z čiré nutnosti. 

Podzimní a zimní pánské parky mají svůj původ u eskymáků, fishtail parky vznikly jako výbava amerických vojáků pro boj v Koreji, pilotky a bomber bundy sloužily letcům 1. světové války a džísky byly původně oblečením dělníků během dobývání amerického Západu.

Zkrátka každá z pánských bund má své praktické základy.

Styl, který vás zahřeje!

Při výběru bundy se samozřejmě nevyhnete nabídce vyteplených parka jackets, které jsou už druhou sezónu oblíbenou modní záležitostí nejen u pánů, ale i dam. Jedná se o ideální záležitost do sychravého počasí, prodloužený střih, kapuce, stylová kožešina, to vše k podzimu a parce neodmyslitelně patří.

Výkyvy počasí vám pomůže přestát pánská parka

PARKA2

Hlava, ramena, kolena, (palce)…

Při zkoušení si všímejte především délky střihu. Délka parky by měla odpovídat vaší výšce, nechcete přece vypadat jako skřet v příliš velkém kabátu, nebo jako byste si půjčil bundu svého mladšího bráchy. Stejně tak sledujte délku rukávů. Pokud vám rukávy přesahují přes prsty, nikdy je neohrnujte, bunda přece není košile! Rovnou jděte pro menší velikost nebo zcela jiný model parky.

V obchodech najdete stovky různých typů, ale za nejstylovější záležitost se už dlouho považuje fishtail parka s véčkovým výstřihem na zadní části. 

PARKA1

Jak v parce nevypadat jako půlka města?

Jak parku nosit? Parka je vysoce módní záležitostí u obou pohlaví, tudíž je docela dobře možné, že hrozí zařazení do “khaki stáda“. Abyste se jisté uniformnosti vyhnuli, zkuste se odlišit zajímavým střihem, nápaditým kombinováním a volbou jiného barevného provedení bundy.

Z barev si můžete vybrat nějaký klasicky podzimní tón – tmavě modrá, zelenkavá, tmavě šedá, hnědá, béžová, chce to samozřejmě zkoušet a zjistit, které barvy k vám jdou a které nikoliv.

Na pánských parkách je také užitečné zavazování nebo šňůrka v oblasti pasu, která v mnoha případech dost podstatně ovlivňuje celý vzhled a originalitu.

PARKA3

Nezapomeňte také na to, že stejně tak jako u formálnějších plášťů a kabátů, ani kapsy parky by neměly být narvané k prasknutí. Od toho můžete nosit pánskou tašku nebo batoh. 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.