Vyberte možnost Stránka

Bez kterých výdajů se neobejdete a které lze ponížit?

Bez kterých výdajů se neobejdete a které lze ponížit?
Rate this post
!AdSense – before contentS měsíčním rozpočtem bojuje téměř každá domácnost. Pořídit si vlastní bydlení je snem a noční můrou zároveň, neboť pořízením bytu či domu náklady nekončí, ba naopak. Roztočí se tím spirála pravidelných i nárazových výdajů a udržet je v rovnováze s příjmy bývá často náročné.

Je třeba hledat rezervy a postarat se o to, aby nebylo s penězi zbytečně plýtváno.

Jak snížit náklady na domácnost a zároveň si zachovat svůj životní standard?

Když se řekne věta „je třeba začít šetřit“, většině z nás se vybaví taková úsporná opatření, jako je například vaření doma namísto návštěv restaurací, kupování oblečení, až když doslouží, a odpustit si výstřelky pro radost. Tak vypadá běžný způsob šetření většiny Čechů, zatímco režijní náklady na domácnost v podobě energií, různých pojištění a poplatků za služby vnímáme jako nutné zlo, které zatěžuje rodinný rozpočet.

Přesně na těchto položkách se však dají ušetřit významné peníze.

Za energie můžete výdaje snížit pomocí řady drobných opatření. Patří mezi ně například vytahování všech spotřebičů včetně nabíječek a baterií ze zásuvky, praní na nízké teploty s využitím šetrných programů, snížit plýtvání tekoucí vody například při mytí nádobí nebo čištění zubů a používání pokliček při vaření – tím lze ušetřit až 30 % energie. Naučte se zhasínat v místnostech, kde nepobýváte, zbytečně nesplachujte, namísto dlouhých koupelí si dávejte krátkou sprchu a investujte do kvalitních spotřebičů, které vám pomohou šetřit náklady.

Platby za elektřinu, vodu a plyn patří k největším položkám v domácích financích, vyplatí se proto také podrobit své dodavatele analýze a porovnat jejich nabídku s jinými na trhu.

Refinancování finančních závazků

Další významnou položkou je splácení hypotéky a úvěrů. Pokud jste si při jejich sjednávání nepočínali příliš rozumně a nastavili jste si splátky za nevýhodných podmínek, situace ještě není nadobro ztracená. Existuje možnost přenastavení splátek na nižší částky, prodloužení splátkového kalendáře, případně lze nevyhovující situaci řešit s bankou refinancováním.

Pokud si na taková zásadní rozhodnutí netroufáte, požádejte o pomoc nezávislého finančního poradce.

vydaje-za-domacnost

Preferujte platby v hotovosti

Je v tom jednoduchý psychologický trik. I když banky se klienty snaží nabádat k bezhotovostním platbám, kde máte formou pravidelného výpisu přehled o všem příchozích i odchozích platbách, často utratíte zbytečně víc, než byste si přáli. Peníze totiž fyzicky nevydáváte z ruky a při placení namísto bankovek vidíte jen plastovou kartu, a tak vás utrácení tolik nebolí.

Pár chybějících tisíc před výplatou

Pokud se vám čas od času stane, že postrádáte pár tisíc předtím, než přijde výplata, abyste mohli poplatit nečekané výdaje, existuje lepší cesta než klasická mikropůjčka.

Ferratum Bank nabízí jedinečnou flexibilní finanční rezervu Ferratum Credit, kterou lze podle potřeby čerpat i opakovaně. Nabízí půjčku ve výší až 35 000 Kč a možnost 2x ročně čerpat platební prázdniny, přičemž doba splacení dlužné částky je jen na vás.

Pokud peníze zrovna nečerpáte, nic neplatíte, a to ani za vedení účtu.

Můžete tak kdykoliv splatit celou částku jednorázově, nebo si zvolit libovolnou výši splátek. Jedinou podmínkou je zaslat každý měsíc alespoň minimální splátku ve výši 12,5% z aktuálně dlužné částky. Vždy hradíte pouze denní úrok a poplatek za čerpání částky, který činí 12,5%, takže ušetříte až 33% oproti běžným mikropůjčkám.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.