Vyberte možnost Stránka

Google Glass – revoluční vynález?

Rate this post
!AdSense – before contentObsah článku

Google glass?

Už jste viděli revoluční vynález od Googlu.

 

 

Společnost nyní brýle testuje ve skupině Explorer, kde jsou různí lidé z celého světa. Brýle od Googlu si ale museli koupit a cena je to celkem vysoká – na naše poměry 30 000 Kč je opravdu dost a neznám moc lidí, kteří by si je mohli momentálně dovolit. Podle společnosti Google bude ale konečná prodejní cena o dost nižší, v Americe někde kolem 300 dolarů (6000 Kč), takže u nás můžeme potom počítat s cenou kolem 10000 Kč.

Google Glass (stylizováno jako „GLΛSS“) jsou brýle, které budou on-line připojeny na internet a budou poskytovat spousty informací, které si budete moct ovládat pomocí hlasových příkazů v přirozeném jazyce, což znamená, že můžete na brýle normálně mluvit stylem: „Google brýle udělej mi fotku.. začni nahrávat video..“).

Google Glass tvoří operační paměť 1GB RAM a hranolový projektor (640*360 pixelů), operační systém Android, popř. externí flash paměť 16 GB. Google zatím to brýlí nepoužil čočky, ale zvažuje spolupráci s nějakým velkým prodejcem slunečních brýlí – např. Ray-Ban.

google glass

Google Glass: velikost a provedení

– nosit tyto brýle je zvláštní zážitek. Jsou opravdu lehké, mají pouze 42 gramů a působí lehce na nose. Kvalita a provedení brýlí je excelentní. Baterka je schována za uchem a je výborně vyvážená. Brýle můžete používat celý den, pokud nebude příliš nahrávat video.

Google Glass: Display

– do vašeho oka promítá se promítá obraz přes malý hranol a zpočátku to může působit velice rušivě a zvláštně. Tento pocit ale po několika hodinách přestane, až na to, že na vás lidé okolo koukají dost divně. Pokud jsou brýle vypnuté, můžete se dívat skrz hranol a vidíte naprosto normálně.

Google Glass: Ovládací prvky

Brýle se ovládají dotykovým rámem, který je na pravé straně brýlí. Ovládání je velice jednoduché na používání a velmi citlivé. Dotýkáním zleva doprava si prohlížíte menu odshora dolů. Menu je řazeno jako několik karet, které procházíte. Některé karty mají složené hrany, což znamená, že mají v sobě více informací a dají se rozkliknout, například kliknete na email a zobrazí se Vám minulá konverzace.

google glass

Google Glass: Vlastnosti

Tou neužitečnější vlastností je určitě foťák. Ten má 5 Mpix, což je dobré, ale mohlo by to být určitě více. Dále jsou schopny nahrávat video v rozlišení 720p. Brýle mají kostní vedení zvuku, i když občas z toho máte podivný bzučivý pocit. Dále na brýlích najdete mikrofon, který zaznamenává zvukové povely. Dále obsahují micro USB Connector – který je tam na nabíjení. Celková doba nabíjení je něco kolem 1 hodiny. Obsahuje také Wi-Fi (802.11b / g) a Bluetooth a spolu s 12 GB využitelné paměti, synchronizované s Google Cloud Storage.

Google Glass: Aplikace

Současné aplikace jsou velmi omezené a je jich málo, což se ale může velice rychle změnit, až dojde k masovému rozšíření těchto brýlí. Samozřejmostí je vyhledávání, Twitter, Google+, Tumblr. Hodně se debatuje o tom, jestli bude možné využívat brýle při řízení aut – umí totiž ukazovat směr jízdy, stejně tak pro cyklisty i pěší. Brýle umí vyhledávat restaurace, zpoždění, jízdní řády. Textové zprávy na Vás vyskočí a je to trošku nezvyk. Dobrým pomocníkem může být rozpoznávání řeči. Můžete vyhledávat cokoliv a pracovat s výsledky.

Google Glass: Ochrana osobních údajů

Existují úskalí a obavy týkající se soukromí při nošení těchto brýlí. Je to dost podobné se srovnáním s novými smart telefony, které už takto hodně zasahují do soukromí. Je otázka, jestli chcete, aby se emaily, zprávy z Twitteru a další věci objevovaly přímo ve vašem oku v reálném čase. Brýle můžete sundat a uložit je do brašničky, kterou k nim dostanete.

Prodej? Začít s prodejem se mělo letos ke konci roku, ale došlo ke zpoždění, což nahrálo konkurenci. Tyto brýle budou k dispozici až příští rok, nyní je mají k dispozici vývojáři v tzv. Explorer edici. Google také neustále brýle dále vyvíjí a aktualizuje také software.

Závěr – vyhodnocení:

Google Glass je zatím první verze takového technologie vůbec, takže má stále hodně much a problémů k řešení, ale jeho základní funkce, jako jsou hlasové pokyny, rozpoznávání řeči a fotoaparát fungují velice dobře. Jakmile se tyto brýle dostanou mezi lidi, přibude určitě velké množství dalších aplikací.

Video, kde se můžete podívat, jak budou nové brýle fungovat v praxi:

http://youtu.be/v1uyQZNg2vE

 

Předpokládaný datum vydání: rok 2014.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.