Vyberte možnost Stránka

Gentlemanské minimum každého “normálního“ muže

Gentlemanské minimum každého “normálního“ muže
Rate this post
!AdSense – before contentI když nežijeme v době, kdy muži museli striktně dodržovat dobový bonton, neznamená to, že by člověk měl být nevychovaným idiotem. Přinášíme vám gentlemanské minimum, který vám usnadní pobyt ve společnosti a zejména pak žen.

Moderní gentlemanství je především o ohleduplnosti, každý muž, který ctí současnou etiketu, by měl mít na srdci především pohodlí ostatních, zejména pak dam.

Pravidla slušného chování neberte pouze jako seznam škrobených zákazů a povolení, využijte následující doporučení jako cestu k slušnému životnímu stylu.

Moderní gentleman se umí chovat

 

Top 7 základního slušného chování

Čisté a upravené oblečení, nezanedbaný vzhled -Ať je váš styl oblékání jakýkoliv, vše na vás by mělo být čisté a upravené. Tedy od kaniček od bot, přes podzimní bundu, nehty až po vaše několikadenní strniště vousů a vlasy.

Ve slovníku každého muže jsou slova „prosím“ a „děkuji“ – Zdánlivá banalita, která stále ještě není standardem.

Žádné vymýšlení, lhaní – to je pod úroveň – Nic vás nezdiskredituje tak, jako když vyjde najevo něco, v čem jste se přikrášlili.

K dobrým zvykům patří i trocha té ekologie – Ukažte, že se umíte starat o sebe i planetu. Minimálně třídění odpadu vás nezabije. Zároveň však není smyslem někoho do ekologického chování nutit a nijak ho přesvědčovat.

Gentleman skládá komplimenty a flirtuje – V tom nejlepším slova smyslu, bez obscénního podtextu. Tato schopnost vám otevře dveře u těch správných dam.

Slušně, skromně – K dobrému já patří i jistá dávka skromnosti. Chlubit se svými úspěchy nepatří k ceněným vlastnostem.

Pozornost věnujte “živým“ – Někdy se vyplatí věnovat pozornost čistě společnosti a nechávat chytrý telefon v kapse. Rovněž si stanovte priority, co se komunikace týká.

 

Top 7 Gentleman a “jeho“ dáma

vecerni-akce

Představit se vyčkat na podání ruky – Muž se ženě představuje jako první, podání ruky by měla iniciovat naopak žena.

Gentleman a jeho pomoc – Vstává, když žena odchází, drží jí dveře, deštník, zavazadla (nikoliv kabelku) pomáhá jí z a do kabátu, poskytuje komfortní podporu při chůzi do a ze schodů.

Virtuální komunikace by měla být stejně slušná – Nenechávat dámu čekat (vycukat) na odpověď, zvedat jí telefon, umět se omluvit.

Kouřit? Ne bez svolení – I v případě kuřáckých prostorů je třeba čekat se zapálením na svolení dámy.

Platit v restaurace (téměř) vždy – Výjimkou je ta situace, kdy žena zve muže na pracovní schůzku a je jasné, že útrata nejde z jejích peněz. Toto pravidlo je v dnešní době velmi zpochybňováno, nicméně jeho platnost je neměnná.

Existují restaurace, ve kterých žena dostává automaticky jídelní lístek, v němž nejsou uvedeny ceny pokrmů a nápojů.

Usadit ženu po své pravici – Pokud se vedle ní například v kině posadí někdo nevábný, automaticky si muž s ženou vymění místo. Muž nenechává ženu nikdy sedět na kraji řady,  kde by ji mohl někdo ohrozit.

Vždy první – Do restaurace vchází první muž, ženu usazuje na výsadnější místo (zády ke zdi – čelem do prostoru nebo čelem k oknu), neusedá dřív než žena ani nezačíná jíst dřív než ona.

V případě samostatného příchodu a rezervace je třeba být na místě alespoň 10 minut předem.

Pokud máte vedle sebe opravdovou dámu, jde vše přirozeně. Pokud ne, neměli byste ze svých standardů gentlemanského chování slevit, jen tím můžete přispívat k lepším a slušnějším zítřkům mezi oběma pohlavími.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.