Vyberte možnost Stránka

Proč se muži při sexu, v práci nebo na rande tolik potí?

Proč se muži při sexu, v práci nebo na rande tolik potí?
Rate this post
!AdSense – before contentČtěte fakta o chlapském potu a zjistěte, proč se vlastně tolik potíte právě v situacích, kdy se to hodí nejméně!

Všechen mužský pot nevzniká stejně!

Ve skutečnosti existují dva druhy potu, jenž jsou tvořené dvěma různými způsoby, respektive různými typy potních žláz.

Ekrinní žlázy (na rukou, nohou, čele) tvoří pot skládající se z 99% vody a tudíž o něm váš nos ani nosy vašeho okolí ani neví.

Apokrinní žlázy (v podpaží, slabinách) jsou do značné míry zodpovědné za typický tělesný zápach.

Rozhoduje situace, jaký pot půjde z těla ven

V závislosti na situaci, v níž se nacházíte, jedna ze zmíněných potních žláz začne pracovat přesčas. Zde jsou neklasičtější scénáře pocení:

SPORT

Chodíte si pravidelně zaběhat do parku, nebo trávíte volný čas v gymu? Kdykoliv zapojíte své svaly a zvýšíte tělesnou teplotu fyzickou aktivitou, dostanou se ekrinní žlázy vylučující směs vody, chloridy sodného a draselného do pohotovosti.

Tento pot se snaží o přirozené chlazení organismu. 

RANDE

První rande s tou neuvěřitelně sexy kočkou z vedlejšího oddělení může velmi snadno způsobit nekontrolovatelné pocení. To se projeví mokrým podpažím a vlhkými dlaněmi. Zkrátka projevy, které zazdí jakýkoliv fyzický kontakt, romantickou chvíli. Nepříjemný pach a koláče v podpaží, vaše sebevědomí i vzhled utrpí vážné trhliny.

pot-prilezitosti

Muži se potí během celého dne, někdy to však nepříjemně zapáchá. Foto: Pinterest

Čtěte také: Jak předejít zpoceným koláčům na oblečení?

ZAMĚSTNÁNÍ

Nestíháte termíny? Čeká vás schůzka s novým obchodním partnerem? Jdete na kobereček k šéfovi? Tyto situace mohou vyvolat stresové pocení, které zrovna nevoní. Někdy může vyvolat pocení už jen samotná myšlenka na zpocenou pracovní košili. Začarovanému kruhu tak málokdo z “kancelářských“ unikne.

SEX

Většina apokrinních potních žláz se nachází v intimních částech těla, tudíž je logické, že i to sebemenší vzrušení může nastartovat produkci potu. Někdy se vůně, kterou vylučuje tělo během vzrušení nazývá feromony, které slouží k přilákání potencionálního partnera.

2jg2x5z

Jak jste na tom s pocením vy? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.