Vyberte možnost Stránka

Jak muže změní andropauza? Opravdu zásadně

Jak muže změní andropauza? Opravdu zásadně
Rate this post

 

Manželka najednou svého dlouholetého partnera nemůže poznat. Z vyrovnaného empatického muže je rázem troska, která se potýká s nedostatkem energie, chuti na sex, náladovostí, nervozitou, nespavostí, ale i podrážděností a zvýšenou únavou. Pánové si navíc málokdy přiznají, že se s nimi může něco dít. Jak těmto problémům předcházet a jak si období stárnutí zpříjemnit?

Úbytek hormonů urychlí nevhodný životní styl

Na první pohled může muž vypadat stejně jako před lety. V jeho těle však dochází k masivním změnám. Ty se ale na rozdíl od žen dějí postupně. Běžný proces úbytku hormonů může být u některých mužů urychlen nevhodným životním stylem. Na vině mohou být například stres, nízká fyzická aktivita, nadměrná konzumace alkoholu, obezita, případně chronická onemocnění, jako jsou cukrovka, choroby jater a ledvin anebo ateroskleróza. Tyto faktory mohou mít významný dopad na zdraví a pohodu muže.

Jak se udržet v pohodě?

Pro udržení optimálního zdraví je důležité, aby muž pečoval o své tělo a myslZdravá strava, pravidelné cvičení a zvládání hladiny stresu mohou pomoci udržet hormony v rovnováze a zabránit zrychlení jejich poklesu. Podniknutí kroků ke zlepšení životního stylu může mít velký vliv na vaše celkové zdraví a pohodu. Se zpomalením poklesu hladiny testosteronu mohou pomoci i některé bylinky. Jednou z nich je například kotvičník užívaný především kulturisty a sportovci pro zvýšení svalového tonusu a optimalizaci hladiny testosteronu. Další je pískavice řecké seno, která se často používá ke zvýšení libida a sexuálních funkcí. Ostatně tyto účinky lze pozorovat i u kotvičníku. Obě tyto byliny se v klinických studiích ukázaly jako velmi účinné.

Vsaďte na složení stravy

Důležitá je také konzumace stravy obsahující vysoké dávky vitamínu D, C, B6 a C, hořčíkuselenu, železa a koenzymu Q10. Přímo zázraky dokáže s mužským tělem také mateří kašička. Dopřejte si i dostatek bílkovin z kvalitního libového masa, případně vajec a nepřehánějte to s konzumací živočišných tuků. Raději vsaďte na ty rostlinné obsahující nenasycené mastné kyseliny. Díky nim se vám nebude tak rychle zvyšovat množství tělesného tuku a také riziko onemocnění chorobami srdce a cév včetně infarktu myokardu.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.