Vyberte možnost Stránka

Vyzkoušeli jsme přírodní kartáček! Chystáte taky novoroční očistu zubů a dásní?

Vyzkoušeli jsme přírodní kartáček! Chystáte taky novoroční očistu zubů a dásní?
Rate this post
!AdSense – before contentS nastupujícím novým rokem se muži vrhají do něčeho nového, nepoznaného… I vy se chystáte vyzkoušet nějaké ty zázračné pilule na zlepšení erekce, čistící čaje, účinky sauny? Pak pro vás máme ještě jeden tip, čím ozvláštnit svou denní rutinu.

Konkrétně půjde o čištění zubů, které nikoho nebaví, ale všichni ví, že bez ústní hygieny to nejde. 

Převratná novinka stará 3 000 let!

Čištění zubů je základ, ale jde to i jinak než běžným kartáčkem. Ta převratná novinka, která se dostala k nám do Evropy, pochází arabských zemí, ze stromu (části větve nebo kořenu) arak.

Žvýkací tyčinka je na první pohled obyčejný klacík, ale obsahuje drobná vlákna, která jsou pro citlivou dáseň vhodnější, než plastový kartáček na zuby.

Čištění přírodním kartáčkem má leccos do sebe

Používání toho raw kartáčku nahrává fakt, že obsahuje spousty blahodárných látek. Fluorid, kyseliná tříselná, vitamin C, saponiny, flavonoidy, síra… Léčivé látky zajišťují zdravý chrup a bělící efekt. Dlouhodobé používání kartáčku je navíc prevencí před zubním kazem a zubním kamenem.

prirodni-kartacek-na-zuby-01

Ekologický kartáček má své pro i proti. Čištění s ním trvá déle, ale svými vlastnostmi je kartáček ze stromu arak pro zuby i dásně přínosnější. Foto: pinterest

Osobní zkušenost

Okouzlí vás jednoduchým použitím. Větvičku o délce cca 15 cm objednáte na internetu. Pro její použití je pak třeba oříznout tenkou kůru a vnitřek rozžvýkat tak, až se uvolní léčivá a bělící silice. Vzniklými vlákénky pak přejdete k mechanickému čištění, které trvá 5 – 10 minut, podle zručnosti.

Jasné výhody: vybělení zubů, odstranění pigmentu, minimalizování bakterií způsobující kazy, efekt vyleštěných zubů, neutralizování špatného dechu

Nevýhody: štiplavá chuť (něco jako křen), nutnost pořízení speciálního pouzdra, které zapříčiní vysychání silice z kartáčku

prirodni-kartacek-na-zuby-02

Přemýšleli jste někdy jak byste se starali o svůj chrup, kdybyste po ruce neměli plastový zubní kartáček? Foto: Pinterest

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.