Vyberte možnost Stránka

Trápí vás problematická leť? Víme, co aknózní mužské pleti prospívá

Trápí vás problematická leť? Víme, co aknózní mužské pleti prospívá
Rate this post
!AdSense – before contentDělají se vám pupínky, i když už máte dávno po třicítce? Příčina problematické pleti je v zanícení a infekci mazových žláz. Zjistěte, jak o svou aknózní pleť pečovat a konečně se tak zbavit nepříjemného akné.

Akné postihuje všechny bez rozdílu věku. Pomoc může jedině pravidelná péče – zvenku i zevnitř.

S opalováním to nepřehánět

Snažíte se nezdravou pleť zakrýt krásným opálením? Věřte, že sluníčko pupínky nevysuší, naopak posílí jejich viditelnost. Akné a pigmentové skvrny se vlivem UV záření zhoršuje.

Dbejte na pečlivé mazání opalovacím krémem a nesluňte se přes poledne. 

4 kroky vedoucí ke zlepšení akné

Čistá pleť = zdravá pleť

Čištění pleti je základ, bez něhož se zdravé pokožky pleti nedočkáte. Vytvořte si čistící rituál, který bude každý den probíhat stejně. Nepoužívejte však příliš agresivní přípravky, které pleť dlouhodobě vysušují. Vysušená pleť se více mastí! Existuje celá řada jemných čistících přípravků a micelárních vod, které leť vyčistí bez větších zásahů.

plet-muze

Jemná pleťová péče pro tvrdé chlapy

Nejvíce problematickou částí obličeje je čelo, nos, brada, kde vzniká nejvíce mazu, což vede k zanesení pórů a následně k akné. Pleť hydratujte zvenku (kvalitní hydratační krém je zárukou úspěchu) i zevnitř. Opět připomeneme důležitost pitného režimu!

Čtěte také: Beauty triky pro muže, které nic nestojí a vážně fungují!

muzska-plet

Zkuste pleťovou masku

Chcete mít tvář jemnou a luxusně hydratovanou? Obličejová maska může být v některých případech spásou pro aknózní pleť. Masku použijte jednou týdne, nic se nemá přehánět.

Odborná pomoc? Proč ne

Sebelepší a dražší kosmetika nenahradí péči, kterou zažijete v kosmetické salonu. Vyzkoušejte to. Návštěva není nic zženštělého, berte to jako relaxaci a odpočinek, kterou si vaše pleť určitě zaslouží.

Kosmetička pleť připraví rozšířením pórů horkou či studenou napářkou, která usnadní odstranění mazových zátek pomocí sterilních nástrojů či jednorázových kapesníčků.

Po zákroku se většinou dělá celková dezinfekce a pak se aplikuje hojící maska.

muzska-plet-1

U odborníků se vyhnete nebezpečí vzniku jizviček, které se mohou objevit po neodborném a nešetrném domácím zásahu na akné. Foto: Pinterest

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.