Vyberte možnost Stránka

Kam a jak ukládat důležité dokumenty a předměty?

Kam a jak ukládat důležité dokumenty a předměty?
!AdSense – before content



Ať už při stěhování, velkém úklidu nebo v kanceláři, kartonové krabice přijdou vždy vhod. Lámete si hlavu, jak uskladnit vše tak, abyste se v systému i po letech vyznali?

Není to žádná věda.

Zapomeňte na krabice od banánů

Mnoho lidí shání prázdné krabice po známých, nebo je sbírá v supermarketech. Tento systém rozhodně nelze doporučit, a to nejen proto, že takto získané kartonové krabice bývají často mastné a znehodnocené. Chcete-li mít ve věcech pořádek a ujistit se, že krabice nepovolí, pořiďte si nové kousky odpovídající délky, šířky, výšky, a především kvality.

Nestojí moc a investice se vám oplatí.

Odolný pomocník

Podle toho, jak těžký a objemný bude obsah, volte odpovídající odolnost krabice. Typické jsou papírové krabice z třívrstvého kartonu, seženete ale bez problémů i krabice pětivrstvé, kterým již můžete svěřit jakýkoliv náklad. Pro zvláště křehký materiál (sklo, porcelán…) se vyrábí krabice se zpevněnými stěnami a zdvojeným dnem.

Specializovaný výrobce, jakým je například společnost komplexmat-obaly.cz, bude mít na stránkách možnost vyhledávání dle rozměrů. Mezi krabicemi je v tomto ohledu obrovský výběr, volte tedy po pečlivém uvážení, případně poměření předmětu, který chcete uložit. Pro ty nejčastější typy výrobků existují speciální krabice zhotovené přímo na míru. Typickým příkladem jsou CD a DVD.

Orientace podle typu

Základní variantou jsou klasické klopové krabice a menší výsekové skládací krabičky. Ty vám pro uložení oblečení na zimu na balkoně zcela postačí. Pokud ovšem preferujete propracovanější variantu, pořiďte si úložné krabice s víkem. Některé bývají vybaveny také bočními úchyty, což vám usnadní stěhování a manipulaci s dokumenty v kanceláři.

Jak se vyznat ve všech těch papírech? Pro archivaci dokumentů jsou k dispozici speciální archivační krabice, jejichž rozměry umožňují uložení několika šanonů.

A co barva? I zde máte na výběr, nejedná se ovšem o příliš podstatné kritérium. Význam má pouze tehdy, pokud chcete krabice popisovat, případně zdobit a prezentovat je na viditelném místě v bytě. Barevný karton můžete bez obav vystavit na odiv i před návštěvami.

!AdSense – after content



O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!






Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.