Vyberte stránku

Tatínkové, víte, co dělat, aby vašeho maličkého potomka nebolelo bříško?

Tatínkové, víte, co dělat, aby vašeho maličkého potomka nebolelo bříško?
Tatínkové, víte, co dělat, aby vašeho maličkého potomka nebolelo bříško?
5 (100%)
celkem 1 hodnocení

Jste čerstvým šťastným rodičem, kterému před pár dny či týdny obohatil život synek nebo dcerka? Gratulujeme! Společně s radostí přichází ruku v ruce i obavy, drobné starosti a zodpovědnost. Každý správný muž se role otce ujme rád a zapojuje se do běžné péče o dítko, pomáhá své ženě, aby na vše nebyla sama.

Když miminko pláče bolestí bříška

Už v prvních týdnech života miminka se stává, že dochází k velkému bolení bříška. Dětská kolika dovede potrápit jak chlapečky, tak dívky. U koliky můžeme pozorovat tvrdé, nafouklé bříško, úporné plakání dítka po několik hodin i několikrát týdně, kdy se může pláčem až zajíkat. Ke kolice dochází, i když se maminka stravuje tak, aby v mléku dítku nepředávala nadýmavé látky. U miminek se často objevuje intolerance laktózy. V drtivé většině případů je vše v pořádku za pár měsíců, poté, co dětský organismus dozraje, ovšem začátky je potřeba překonat. A pomoci mohou kvalitní doplňky stravy určené už pro ty nejmenší děti.

Kapičky, které jsou při intoleranci laktózy doporučovány, jsou volně prodejné. Jsou bez chuti a zápachu, lze je podat na lžičce, kápnout dítku do úst, nebo přimíchat do mléka nebo kašičky. Úleva přichází rychle a vy si budete moci užívat příjemné chvíle s děťátkem.

Tyto kapky jsou vhodné i u větších dětí a dospělých. Intolerance laktózy může v některých případech přetrvat až do dospělosti.

Příjemné pro děti i dospělé

Miminku můžete kromě podávání kapek ulevit i dalšími způsoby. Pro bříško je přínosné jeho masírování, cvičení nožičkami, aby došlo k uvolnění plynů. Stejně tak můžete pořídit nahřívací polštářek, který je naplněn lněným či jiným semínkem. Nahřejte jej v mikrovlnné troubě a přiložíte dítku na bříško. Masáž, cvičení i nahřívání se může stát příjemným rituálem každého dne, až do vymizení potíží.

Vyzrajte nad bolestivou dětskou kolikou a intolerancí laktózy. Je to snadné a účinné. Budete spokojeni vy i vaše miminko.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!