Vyberte stránku

U chaty či chalupy bezesporu využijete betonovou jímku

U chaty či chalupy bezesporu využijete betonovou jímku
U chaty či chalupy bezesporu využijete betonovou jímku
5 (100%)
celkem 1 hodnocení

Všichni majitelé nemovitostí jsou povinni postarat se o likvidaci fekálií tak, aby nedocházelo ke znečišťování životního prostředí. To se týká nejen klasických rodinných domů, ale i chalup nebo chat, kde se zdržujeme v průběhu teplých měsíců, nebo zde dojíždíme na víkendy. Jestliže se rozhodujete, jakým způsobem toto vyřešíte vy sami, řešením, jež vám pomůže na mnoho let, jsou betonové jímky. Jejich vlastnosti i snadná montáž vás zajisté potěší.

Řešení v podobě betonové jímky

Betonová jímka, žumpa, je jednokomorová nádoba, která slouží k zadržování odpadní vody. Stále je mnoho vesnic nebo odlehlejších míst, kde můžeme chalupu mít, a není zde kanalizace. Betonová jímka je v takovém případě ideálním řešením. Je vyrobena z certifikovaného nepropustného betonu a ocelové výztuže. K dostání jsou po celé naší zemi, na severu Moravy může betonové žumpy Ostrava a okolí poptávat u společnosti Dobré žumpy.

Kromě žump, jímek, u ní můžete poptávat i septiky. Jde o dvoukomorové žumpy, jež jsou často nazývány právě septiky. Tyto nádrže svou konstrukcí pročišťují odpadní vody. Kaly se usazují na dně první komory, na povrchu je pak tekutá složka odpadní vody.

Co se týče velikosti, objednat si můžete nádoby od objemu 4 m3 až do 12 m3. V případě potřeby větší žumpy je možné nádoby spojovat až do dosažení požadovaného objemu.

Velkou výhodou betonových žump je jejich životnost. V porovnání s plastovými jsou ty betonové nejen pevnější, ale i odolnější. Nemusíte se trápit ani s montáží. Je snadná a, stejně jako je snadné i napájení. Vše zvládne i šikovný majitel nemovitosti. K tomu, abyste mohli žumpu namontovat je důležité vykopat dostatečně velkou jámu. Na internetových stránkách dobrezumpy.cz najdete všechny potřebné informace k septikům i jímkám, a také přehlednou tabulku, v níž zjistíte, jak velkou jámu je potřeba vykopat ke konkrétní velikosti nádoby. Osazení žumpy a montáže je v její ceně.

K betonovým žumpám si můžete vybrat i bohaté příslušenství, jako je betonový komín, měřič hladiny, litinový poklop nebo průjezdovou desku.

Prohlédněte si internetové stránky dobrezumpy.cz a vyberte si model, který vyhoví vašim potřebám. Budete zajisté spokojeni.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!