Vyberte možnost Stránka

Nájemní smlouva

Nájemní smlouva
Rate this post

Koupili jste investiční byt nebo zdědili byt po rodičích a chcete ho pronajmout? Abyste takového rozhodnutí v budoucnu nelitovali, je třeba mít především štěstí na dobrého nájemce, který se bude v bytě a bytovém domě chovat slušně a bude Vám včas platit nájemné.

Kvalitní nájemní smlouva pak upravuje řadu situací, které mohou za trvání nájemního vztahu vzniknout. Ne vždy se jedná o situace příjemné, např. zvětšení počtu osob v bytě bez ohlášení, rušení nočního klidu, pes štěkající celý den v bytě, poškození bytu či jeho zařízení, vytopení sousedů, dokonce se v praxi vyskytují případy, kdy Vám nájemce v bytě vaří drogy a za tímto účelem má k nelibosti sousedů časté návštěvy různých individuí, která si sebou občas odnáší i majetek někoho jiného.

Kvalitní nájemní smlouva Vám sice nezaručí, že nebudete mít smůlu na nájemce, ale může snížit pravděpodobnost jiných problémů, popř. Vám usnadní možnost se problematického nájemce co nejrychleji zbavit.

Nájemní smlouvu na míru Vám pomůže připravit Mgr. Karolína Kazdová, advokátka, se sídlem Nymburk, pobočka Praha. Smlouva vyřeší řadu situací, které mohou v průběhu nájemního vztahu nastat a které by vás nenapadlo předvídat.

Údaje potřebné k sepisu nájemní smlouvy lze zaslat prostřednictvím objednávkového formuláře na stránkách.

Pokud potřebujete sepsat výpověď z nájmu, předžalobní upomínku či žalobu na dlužné nájemné, popř. žalobu na vyklizení nájemce, který odmítá opustit byt po skončení nájmu, může Vám advokátka pomoci.

V nájemní smlouvě je třeba ošetřit řadu náležitostí, na které často není pamatováno. Z tohoto důvodu je bezpečnější přenechat přípravu smlouvy odborníkovi, který přesně ví, co do smlouvy dát a co naopak ne, protože to např. zákon neumožňuje.

Zajímavostí v této souvislosti je (ne)možnost zákazu kouření v bytě, (ne)možnost zákazu chování zvířat v bytě či (ne)úročení jistoty (kauce).

Pokud dojde za trvání nájmu ke vzniku škody v bytě popř. ke vzniku škody na majetku jiných vlastníků bytů (typicky vodovodní škoda z prasknuté hadičky od WC či dřezu) a řešíte problém s pojišťovnou, určitě se obraťte na svého advokáta.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.