Vyberte možnost Stránka

Průvodce výběrem zásnubního prstenu

Průvodce výběrem zásnubního prstenu
Rate this post

Žádost o ruku je pro každého muže zcela výjimečná událost, kterou většinou dlouho plánuje. Správné načasování, vhodné místo, způsob – to všechno by mělo být promyšlené. A zásnubní prsten je jako třešnička na dortu celé události. Přečtěte si naše tipy, díky kterým najde vaše vyvolená v krabičce ten pravý.

Stanovte si rozpočet

Kolik chcete (a můžete) za zásnubní prstýnek utratit, to je otázka, kterou byste si měl položit jako první. Zásnubní prsten může stát třeba i 5 milionů dolarů, jako ten, který pořídil Jay Z pro zpěvačku Beyoncé. Ale zpátky do světla obyčejných smrtelníků…

My doporučujeme zlatou střední cestu: nemusíte svůj účet zcela vybílit, ale nesnažte se ani příliš šetřit. Volte alespoň 14karátové zlato v kombinaci s drahým kamenem. Za takový prsten utratíte minimálně 5 tisíc korun. Cenu nejvíce určuje velikost, druh a kvalita kamene, nejčastěji diamantu.

Řiďte se také očekáváním partnerky. Některé ženy si na nákladné šperky nepotrpí, pro jiné bude prsten s velkým diamantem důkazem lásky.

Móda se mění, styl zůstává

Styl vaší partnerky by měl být zásadním kritériem pro výběr zásnubního prstenu. Nenechte se ovlivnit tím, co teď nejvíce letí. Udělejte si nenápadný průzkum jejího šatníku, všímejte si, jaké šperky se jí líbí a jaké nejčastěji nosí.

Klasika se špetkou extravagance. Nosí výrazné barvy a ráda je středem pozornosti? Pak by se jí mohl líbit prsten s jedním velkým barevným kamenem, který je doplněn menšími diamanty. Dávno jsou pryč doby, kdy musel být zásnubní prsten osazen jedině diamantem. Minimálně od momentu, kdy se objevila Lady Diana se safírovým prstenem v halo stylu.

Minimalismus. Pro vyznavačky jednoduchosti a účelnosti je zase nejlepší volbou zásnubní prsten s jedním diamantem v čistém designu. Pokud váháte nad barvou, vyberte bílé zlato. Je univerzální a nadčasové.

Princezny a víly. Nosí vaše vyvolená květinové šaty s volánky a její oblíbená barva je růžová? Vyberte prsten s jemným morganitem, ideálně v kombinaci s růžovým zlatem.

Sportuje. Je vaše přítelkyně zapálená sportovkyně nebo pracuje manuálně? Pak je vhodné myslet hlavně na praktickou stránku věci a vybrat takový prsten, který se jí bude dobře nosit. Ideální je prsten se zapuštěným kamenem, který nevyčnívá do výšky.

Je originál. Chcete zdůraznit, že je jedinečná a zaslouží si něco speciálního? A navíc máte kreativní ambice? Navrhněte vlastní prsten, jako to udělal princ Harry pro svou lásku Meghan.

V klenotnictví KLENOTA si v pestré nabídce zásnubních prstenů jistě najdete ten pravý, s výběrem vám zde ochotně poradí a vyjdou vstříc i vašim jedinečným požadavkům.

Jak trefit velikost prstenu?

Aby byl dojem ze zásnubního prstenu dokonalý, musí padnout jako ulitý. Přečtěte si proto nejprve, jak zjistit velikost prstenu. S jednoduchými tipy to jistě zvládnete. A kdybyste se náhodou přece jen netrefil, ve většině případů jde prsten bez problémů zmenšit nebo zvětšit. V Klenotě je navíc první úprava zcela zdarma.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!