Vyberte možnost Stránka

Proč jsou některé počítače levnější

Proč jsou některé počítače levnější
Rate this post

Každého, kdo někdy hrál počítačovou hru, potkal v životě moment, kdy bylo třeba vybrat a koupit herní počítač. Není tak jednoduché vybrat ten pravý, že? Také jste už zjistili, že ne všechny herní PC sestavy, o kterých vám na prodejně nebo i v e-shopu tvrdí, že budou pro vaše účely skvěle fungovat, tak skutečně fungovaly? Bohužel je to tak, že v dnešní době jde prodejcům především o to, aby maximalizovali svoje zisky, a že ošidí výrobky pro své klienty, to už je zase tolik nepálí.

Co může být jinak, než by mělo

Co se týká konkrétně herních počítačů, prodejci už si dávají celkem velký pozor na to, jakou grafickou kartu do PC osazují. Je to jednoduché, zákazníci už si totiž zjistili, které komponenty jsou na herních PC nejdůležitější, a ty kontrolují. Takže na grafické kartě, procesoru a disku vás pravděpodobně nenachytají, ovšem potom tu jsou také důležité komponenty, které nejsou tolik vidět, přesto však ovlivňují buď přímo výkon, životnost, nebo pohodlí při hraní.

Kde byste si měli dát pozor, to je určitě výběr modelu grafické karty. Ono je spousta typů, každý už dnes ví, že čipy NVIDIA a AMD jsou v podstatě rovnocenné a liší se mezi sebou spíš detaily. Rozdíl však může nastat v různých variantách. Záleží totiž na nastavení frekvence karty a na volbě chladiče, některé umí být skutečně velmi hlučné, což podstatně snižuje komfort při hraní. Podobně je tomu i u volby procesoru, který je druhou nejdůležitější součástkou herního PC.

Velký vliv na chod počítače mají ale i další komponenty, nesmíme zapomínat ani na základovou desku, která sice nemá přímý vliv na výkon počítače, její výbava je však zásadní. Tak bychom mohli pokračovat od součástky k součástce, pokud vás však počítačový hardware příliš nezajímá, měli byste vědět, kam zajít pro skutečně kvalitně sestavený herní počítač. Vyzkoušejte specializovaný e-shop Herni-PC-sestavy.cz, který vám poskytne široký výběr již hotových sestav a samozřejmě možnost vytvoření individuální sestavy podle vašich požadavků.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.