Vyberte možnost Stránka

Co je CRM systém aneb Spokojený zákazník přináší větší zisk

Co je CRM systém aneb Spokojený zákazník přináší větší zisk
5/5 - (1 vote)

Není těžké spočítat, kolik stojí akvizice nového klienta. Náklady na reklamní kampaň mohou být astronomické a vrátí se pouze v případě, že si zákazníky udržíte a budete jim služby či produkty prodávat dlouhodobě. Pokud se vám podaří vybudovat silné pouto a potlačit nutkání k přechodu ke konkurenci, máte vyhráno. Ale jak ideálního stavu docílit? Budování stabilní zákaznické základny je komplexní proces a strategií, která se touto oblastí řízení firmy zabývá, je customer relationship management. Vsadíme se, že zkratku CRM znáte. Ale seznámili jste se již s nejsilnějším nástrojem prozákaznicky orientovaného podnikání?

Obsah článku

CRM vs CRM systém aneb ujasněte si základní pojmy

Co je CRM systém a jak se liší od CRM? Dva téměř stejné pojmy mají podobný, ale nikoliv identický význam.

Zkrátka CRM označuje specifický přístup k podnikání. Jedná se o zákaznicky orientovaný management, jehož základním pilířem je aktivní tvorba a udržování dlouhodobě prospěšných vztahů s klienty.

CRM systém je technologie – softwarové řešení, které umožňuje implementaci řízení vztahů se zákazníky v praxi.

Pro koho je CRM systém vhodný?

Pokud prodáváte produkt, případně nabízíte službu, kterou zákazníci využívají jednorázově, a budoucí nákup nemá opodstatnění, pravděpodobně se bez CRM docela dobře obejdete. V opačném případě vám naopak umožní posunout podnikání o velký kus dál.

Obecně je CRM systém užitečným pomocníkem pro široké spektrum uživatelů. Udržování dlouhodobých vztahů se vyplácí freelancerům, menším a středně velkým firmám, ale i větším společnostem.

Informace mají cenu zlata

A přehledně roztříděné informace jsou ještě cennější. Díky CRM systému sjednotíte veškerou komunikaci s klienty, podklady k zakázkám a další prvky agendy pod jednu střechu. Získáte mnohem lepší přehled nad projekty a možnost jejich okamžitého sdílení s ostatními členy týmu.

Je libo intuitivní uživatelské rozhraní?

Máte ho mít. Cílem každého podnikatele by mělo být CRM řešení, které umožňuje takřka okamžitý start bez nutnosti zdlouhavé adaptace na nové prostředí. Vyhovuje-li vám práce v Outlooku, budete nadšení z českého eWay-CRM postaveného na jeho základech.

CRM systém se na první pohled od klasického „outlookovského“ rozhraní příliš neliší. Přesto jde o plnohodnotnou customer relationship management aplikaci se všemi nezbytnými funkcemi pro správu projektů, reporting a analýzu, tvorbu kampaní a další aspekty.

Jak se s moderním CRM systémem pracuje a kolik vám ušetří času, můžete zjistit okamžitě. Stáhněte si bezplatnou verzi eWay-CRM přímo z www.eway-crm.com a udělejte si názor sami.

O autorovi

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.