Vyberte možnost Stránka

Moje povolání: Spray art

Moje povolání: Spray art
Rate this post
!AdSense – before contentPovídání s bývalým kolegou z oblasti rádiové reklamy, kamarádem, podnikavým a cílevědomým človíčkem Davidem Sloviakem, který se vydal cestou kreativního tvoření.

Davide, co tě přimělo k odchodu z rádia?

Rozhodnutí opustit rádio, nebylo moje. Přesto, že jsem projevoval nespokojenost s jistými praktikami vedení, práce v rádiu, byla můj život. V týmu existoval člověk, kterému jsem překážel ve vnitrofiremní politice, kterou rozehrál. To je hlavní důvod, proč už v rádiu nejsem.

Kam směrovali tvoje kroky dál?

Následovala nabídka práce, mé bývalé klientky pro práci manažera obchodního týmu v pojišťovně. Nabídku jsem přijal, protože mi přišlo přirozené, posunout se a být prospěšný se svou obchodní praxí, také jiným obchodníkům. Moje krátké působení v pojišťovně bylo sice zajímavé, ovšem uvědomil jsem si, že k tomuto oboru nemám prostě vztah. Tento obor je pro mě neuchopitelný, bez vlastní kreativity a originality, která je pro mě klíčová, abych činnost spojil také s obchodem.

Jaké byly tvé další sny a motivace?

Jednoho dne, na který nezapomenu, mi přišla do hlavy klíčová myšlenka. Tato chvíle mi od základů změnila můj život. Ještě jsem netušil, jaká série událostí mě v následujících měsících čeká. Tou myšlenkou a snem, bylo postavit vlastní FM rádio. Motivovalo mě jediné. Uvědomění, že život je moc krátký na to, abychom mrhali svůj drahocenný čas činností, kterou děláme neradi. Nebo činností, kterou sice děláme rádi, ovšem pro někoho, kdo si jí necení, či dokonce sabotuje.

A jak ses teda dostal k Spray Paint Art?

Ke spray painting mě čekala, ještě dlouhá cesta, složená z celé fronty poznání a především neúspěchů. Rádio v podobě FM se postavit nepodařilo. Sehnal jsem veškeré potřebné informace, investora – společníka, odborníky na techniku a hledání volných frekvencí. Podal jsem na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání podnět k licenčnímu řízení. Bohužel jsme přišli s křížkem po funuse. V té době se vydali poslední licence na volné frekvence na Ostravsku. V této oblasti je zvlášť horší kompatibilita, je zde také obsazení s Polska či Slovenska. Vlastní rádio prozatím nebude, ale počkáme na příležitost digitálního vysílání. Prožil jsem sadu po sobě jdoucích neúspěchů, kdy jsem dělal chyby, kterými se člověk učí. Malování obrazů technikou sprejem přišlo ve chvíli, kdy jsem přemýšlel, že vytvořím dárky na vánoce. Nechal jsem se inspirovat kamarádkou, která mi spray painting doporučila. Zalíbilo se mi to, a o vánocích jsem potěšil spoustu lidí, jako nikdy předtím. Vánoce už nejsou, ale chuť zůstala. Zvlášť, když si ode mě už několik lidí obraz koupilo, přitom nemohu říci, že bych je nějak vehementně prodával.

Kam tě to posunulo a co ti to dalo?

Malování mi dává odpočinek, relax, zábavu a práci zároveň. Zatím nevím, zda se touto činností uživím, ale pokusím se o to. Ve jménu svého přesvědčení, bych si vyčítal, kdybych to neudělal. Mám domluvené obchodní partnery pro odbyt, mám otevřenou malou galerii v centru Ostravy a také jsem zahájil spolupráci s Petrem Velčovským, který je kouzelník na štuky a omítkové dekorace. Společně naše díla kombinujeme, a vytváříme tak lepší emocionální hodnotu. Co mi to všechno dalo? Poznal jsem pravé hodnoty lidí v časech, kdy se mi nedařilo. Poznal jsem více sebe a získal jsem „koule“k činům, o kterých většina jen mluví. Tedy k činům, kterými chceme svůj život naplnit proto, abychom jednoho dne nelitovali, že jsme je neudělali. Mimochodem z části se nejspíš vrátím opět k práci v rádiové reklamě. Mám nyní několik nových možností a také mě nedávno napadlo, jak v této branži mohu být pro inzerty ještě užitečnější. Uvidíme!

 

Napsala: Gabriela Kortová

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.