Vyberte možnost Stránka

Využijte ve firmě ultrazvukové čištění

Využijte ve firmě ultrazvukové čištění
Rate this post

Pracujete v oboru jemné mechaniky, elektroniky, strojařství, klenotnictví, hodinářství, zdravotnictví či automobilovém průmyslu? Všude tam je čas od času zapotřebí dokonale vyčistit součástky či zboží. Výborně k tomu pomáhají ultrazvukové čističky, které jsou dnes dostupnější než kdy dříve.

Některé předměty ručně vyčistíte jen těžko. Jsou příliš malé, mají hrany či otvory, do kterých se nedostanete, nebo vlastně nevíte, čím je vyčistit, aby zářily zase jako nové. Přesně v takových případech přichází na řadu ultrazvukové čištění.

Vezměte si na pomoc při čištění fyziku

Ultrazvuková čistička se skládá z čisticí vany, měniče a generátoru ultrazvukové energie. Generátor napájí měnič, který transformuje vysokofrekvenční energii na akusticko-mechanické kmity. Medium a čištěný díl změní ultrazvukovou energii na tepelnou a vlivem toho se médium dostává mezi čištěný předmět a nečistoty. Vzniknou bubliny, které se uzavřou, stlačí a nečistoty oddělí od čištěného předmětu. Celému procesu se říká kavitace.

Celý proces probíhá velmi rychle, ultrazvukové čističky jsou daleko rychlejší než ruční čištění a také mnohem přesnější. Poradí si s mnoha nečistotami, neexistují pro ně nepřístupná místa. Na člověku zbývá pouze jediné – vložit předmět do ultrazvukové vany a po vyčištění jej zase vyjmout. Pokud se navíc použijí netoxické a biologické prostředky, technologie ultrazvukového čištění je plně ekologická.

Ultrazvukové čističky se dají koupit i domů nebo do firmy

Malou ultrazvukovou čističku si dnes můžete bez problémů pořídit i domů, pomůže vám vyčistit například vaše šperky. V průmyslu, laboratořích a firmách se používají větší zařízení. V ČR se jejich prodejem, montáží a servisem zaobírá například společnost EL-MIK, která byla založena již v roce 1994.

Mimochodem, věděli jste, že se ultrazvuková čistička používá také na čerstvě vypálenou slivovici? Pomáhá jí dozrát kosmickou rychlostí! Stačí ji dát do čističky na 12minutový cyklus čištění!

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.