Vyberte možnost Stránka

Rybářské potřeby – vlasec, navijáky i pruty na kapry na jednom místě

Rybářské potřeby – vlasec, navijáky i pruty na kapry na jednom místě
Rate this post

Vydejte se na kapry. Pojďte rybařit s perfektním vybavením, které vám pomůže uspět. Pro amatéry i profíky nabízí vybavení pro lov kaprů rybářské potřeby Praha 4 – AZ fishing.cz.

Kdy na kapry? Kdo se vydává na kapry, měl by vždy zvážit, jestli jsou pro něj příznivé podmínky. Chování kaprů ovlivňuje teplota vody, intenzita světla, vítr, samozřejmě též obsah kyslíku aktuálně obsaženého ve vodě, a dokonce i tlak. Obecně se za nejlepší termín lovu kaprů pokládá období od začátku května do konce června. V horkých letních měsících nastává pro lov kaprů tzv. mrtvé období. Kapři jsou opět aktivní od konce srpna do konce září. A to je další top lovná sezóna pro rybáře, kteří chtějí na kapry. Víte, čím se na lov kaprů vybavit?

Navijáky na kapry musí něco udržet

Kapři nejsou zrovna lehké ryby. Takže navijáky na kapry mají být schopny udržet i většího „macka“. O kvalitním navijáku pro lov kaprů rozhodují i další detaily. Potřebují vhodnou cívku, dobře fungující brzdu a chod navijáku musí být skutečně hladký. Zvažte vždy hmotnost navijáku. Některé jsou příliš těžké, a ne pro každého jsou komfortní. Navijáky se nabízí s přední brzdou, nebo se zadní brzdou. Ty s přední mají obvykle masivnější cívku. Navijáky se zadní brzdou se často používají na lov v řekách. Hodí se pro méně přístupná místa, kde se loví na kratší udice. Zajímavostí pak jsou kaprové navijáky s baitrunnerem, což je vlastně volnoběžná brzda.

Rybářské potřeby Praha – to je kamenná prodejna na Praze 4, ale i perfektně vybavený e-shop Azfishing.cz.

Pruty na kapry volíme zejména podle stylu lovu

Hned na začátku je dobré poznamenat, že investice do dobrého prutu se rozhodně vyplatí. Pro úspěšný lov kaprů je velice důležitým. Obvykle se orientujeme podle hmotnosti prutu či jeho délky, zvažte ale především výběr podle toho, jaký styl lovu vám je blízký. Všímejte si kvality a velikosti oček prutu. Je důležitá pro snadnost navazování i proto, aby nedocházelo k poškozování navazovacího materiálu. Pozor na blank prutu. Měl by být schopen zvládnout prudkou sílu, kterou při nahazování vyvineme. Pruty na kapry vybíráme podle tuhosti blanku. Kvalitní prut na lov kaprů má mít tužší spodní část a citlivou špičku, která umí dobře reagovat na pohyb. Rukověť musí být nejen pohodlná, ale i dostatečně dlouhá pro naši dlaň s roztaženými prsty.

Vlasec na kapry je nenápadná, ale důležitá součást výbavy

Kaprařina je věda, i pokud jde o výběr vlasce. Je sice nenápadnou součástí výbavy, ale nesprávně zvolený vlasec může znamenat, že přijdete ve vteřině o svůj „životní úlovek“. Kapry lovíme na dlouhém vlasci, takže potřebujeme takový, který nemá velkou průtažnost. Vlasec na kapry by měl vydržet kontakt s kamenem i větví.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.