Vyberte možnost Stránka

Akné trápí i muže. Jak o problematickou pleť pečovat?

Akné trápí i muže. Jak o problematickou pleť pečovat?
5/5 - (2 votes)

Doby, kdy o pleť pečovaly pouze ženy, jsou minulostí. Na udržovaný vzhled mají právo i muži a rozhodně si za pravidelnou péči nezaslouží nálepku metrosexuála nebo zženštilého jedince. V případě problematické pokožky je dokonce zvýšená pozornost žádoucí. Ale co si počít, když se na vašem obličeji pravidelně objevují pupínky? Dodržujte následující pravidla a brzy se jich zbavíte či alespoň redukujete na zanedbatelné minimum.

Obsah článku

Každodenní čištění je základ

Pokožka se neustále zanáší nečistotami všeho druhu. Pokud navíc pracujete v prašném či jinak nečistém prostředí, vaše pleť trpí ještě o něco více. A právě proto je naprosto klíčová každodenní údržba – obličej si čistěte ráno i večer, kůži nikdy nedrhněte silou!

Skvělým pomocníkem při čištění pleti je micelární voda. Ačkoliv jde o přípravek primárně určený ženám (používají ji na odličování), není jediný důvod, proč byste ho nemohli používat i vy. Kvalitní micelárka – například od BIODERMY – odstraní naprostou většinu jemných částic i těžkých kovů, které se na kůži dostávají z okolního prostředí. Respektuje přirozené vlastnosti kůže, je vhodná pro citlivou pokožku a respektuje její rovnováhu.

Hloubkové čištění ráno a večer je mnohem efektivnější než časté oplachování vodou – které mimochodem pleti příliš nesvědčí.

Dejte si pozor při holení

Muži s pletí náchylnou na tvorbu akné, by měli dbát zvýšené obezřetnosti při holení. Používáte-li žiletku, vždy se ujistěte, že je dostatečně ostrá. Anebo ji rovnou vyměňte za šetrnější strojek. Před holením vousy zvlhčete a holte se vždy ve směru růstu vousů. Holení v době, kdy se vaše pleť výrazně zhoršila, se raději vyhněte – zbytečně byste ji rozdráždili.

Žádné zbytečné dotyky

Tipů a doporučení ohledně toho, jak se zbavit akné, najdete na webu nespočet. Mnohdy však nejlépe fungují ty nejjednodušší. Stav pleti jde mimo jiné ruku v ruce s přítomností bakterií a roztočů. Snažte se proto na obličej sahat co nejméně – a když už tak učiníte, dělejte to s čistýma rukama.

Zdravá strava a minimum stresu

Muži s pletí se sklonem k akné by měli zvážit změnu jídelníčku. Měl by obsahovat plnohodnotné potraviny: dostatek ovoce a zeleniny. Naopak z něj vyřaďte tučná jídla a potraviny s vysokým obsahem rafinovaného cukru.

  • Zlepšení dosáhnete také omezením konzumace alkoholu, který má na tvorbu pupínků nepřímý vliv – pleť dehydratuje a ničí vitamín A.
  • Zároveň se snažte zůstat v psychické pohodě. Stres je nedílnou součástí života a nelze ho zcela eliminovat – v případě chronického stresu však trpí celé tělo včetně pleti.
  • A pohlídejte si také dostatek spánku. Jednou za čas kratší noc nevadí, ovšem dlouhodobý spánkový deficit se na pokožce chtě nechtě podepíše.

O autorovi

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.