Vyberte možnost Stránka

L-Arginin nejen pro sportovce. A jak poznat, že je ho v těle nedostatek?

L-Arginin nejen pro sportovce. A jak poznat, že je ho v těle nedostatek?
Rate this post

L-Arginin je klenot mezi aminokyselinami, která je tolik potřebná pro správné fungování těla, ale stejně je lidmi často opomíjená. Jen málo z nás ví, proč bychom ji měli užívat, a jakou roli v organismu hraje. Arginin je blízký převážně kulturistům a sportovcům, jako pomocník při budování a regenerování svalstva. Zkusme tedy společně zjistit, proč by jej neměli užívat pouze sportovci, ale i kdokoli jiný. A také, jak zjistit jeho možný nedostatek.

Něco málo pro pochopení o L-Argininu

Tato semi-esenciální aminokyselina se v těle tvoří sama, ale pouze tehdy, pokud tělo nezatěžujete pravidelným svalovým cvičením, chronickým onemocněním – hypertenzí, diabetes, zvýšenou fyzickou námahou, onkologickým stavem a jinými. Zkrátka, pokud se nějaký z výše uvedených stavů týká i vás, produkce Argininu je zastavena či omezená, proto je důležité jeho doplnění pomocí potravy nebo doplňků stravy.

A kde můžeme Arginin v potravinách najít? Přirozeně se nachází v dýňových semínkách, sóji, cizrně, hrášku, červeném masu, vejcích a oříškách. V případě, že netrpíte žádným výše zmíněným stavem, jíte každý den pestrou stravu, jeho nedostatek se vás netýká. Tkáně ledvin a jater jej stačí vytvářet, aby ho tělo mělo dostatek.

Vlastnosti a nedostatek L-Argininu

Mimo vytváření oxidu dusného, který rozšiřuje cévy a tím zajišťuje jejich lepší průchodnost, také podporuje vytváření růstového hormonu, dřívější rekonvalescenci, paměť, ale i imunitní systém. Již výše bylo zmíněno, že tělo tuto aminokyselinu dokáže vytvořit samo, pokud ale nikoli, může se projevit svalová slabost, úbytek svalové hmoty, špatná paměť, špatně se hojící rány, lámání vlasů a nehtů a snížená sexuální výkonnost.

Ideální bude, když nejlepší Arginin doplníte stravou nebo doplňky, které jsou čisté a neobsahují zbytečné konzervanty, barviva a jiné chemické látky.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.