Vyberte možnost Stránka

Chcete si užít brzy z jara divokou vodu? Poradíme, kam se musíte vydat

Chcete si užít brzy z jara divokou vodu? Poradíme, kam se musíte vydat
Rate this post

Hladiny řek jsou na jaře výše než v jiných ročních obdobích. Na vině je především tání sněhů na horách, které jim propůjčí dravost i rychlost. A právě to je situace ideální pro milovníky adrenalinu, ale i neobvyklých dobrodružství. Často se totiž stane, že se sjízdnými stanou řeky, které za obvyklých okolností sjíždět není možné. Které řeky jsou v jarním období divočejší než jindy a rozhodně byste si je neměli nechat ujít?

Zaměřeno na jih Čech

Poměrně prázdno je na Otavě. Je to s podivem, protože tato zlatonosná řeka nabízí opravdu krásná panoramata. Vzniká soutokem říček Vydry a Křemelné pod Čeňkovou pilou. Šumavští patrioti ji považují za svůj skvost a splout by si ji měl opravdu každý. Proč to nezkusit v jarním období, kdy jsou splavné i její jindy zapovězené úseky? Po Otavě se ostatně můžete přes města Sušice, Strakonice a Písek dostat až k jejímu soutoku s Vltavou pod hradem Zvíkovem. A Vltava to už je kapitola sama pro sebe. Neexistuje snad vodák, který by ji nesplul. Jestliže se na ni chystáte, ulevte si od starostí s vodáckým vybavením a nechte se zásobit půjčovnou lodí Vltava. Zůstaňme ale ještě chvilku na jihu Čech. Mezi nejkrásnější šumavské řeky patří také divoká Vydra. Každý si určitě vybaví horskou říčku s obrovskými kameny. Tak právě tu si můžete v některých úsecích na jaře také splout.

Přesouváme se na východ

Z jižních Čech se pomalu dostáváme do Čech východních za Divokou Orlicí, jejíž název sám napovídá, že nepůjde o klidnou řeku. Divoká Orlice se ale v Albrechticích spojí s Tichou Orlicí a dále již plují ruku v ruce až do Hradce Králové. Nedostatkem vody Orlice netrpí nikdy, ale na jaře je to o to divočejší. Za nejvýše pramenící českou řeku je považována řeka Úpa pramenící v Krkonoších nedaleko Sněžky. I její vody jsou na jaře mnohem divočejší než jindy a přinesou vám trochu adrenalinu.

Lužnice stojí za to

Nejkrásnější výhledy při plavbě ale nabízí jihočeská Lužnice. Rozhodně ji ve svém jarním plánu nevynechejte. O vodácké vybavení se vám postará půjčovna lodí Lužnice a zbytek bude už jen na vás. Lužnice má poměrně klidný proud, který se právě vlivem jarního tání zrychluje. Patří mezi naše dobře sjízdné řeky, které jsou častým výletním místem vodáckých začátečníků i matadorů.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.